Nowe boisko do gry w pétanque

Pełną galerię zdjęć znajdziesz na naszym profilu Facebook – kliknij tutaj

W dniu 19 maja o godzinie 14:00 odbyło się oficjalne otwarcie nowego bulodromu, czyli boiska do gry w pétanque. Na spotkanie w Parku Cegielnia przybył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach – Pan Arkadiusz Stanula, członkowie Żorskiej Ligi Petanque oraz miłośnicy gry w coraz popularniejsze „bule”. Otwarcie rozpoczęto pierwszym meczem dyrektora żorskiego MOSiR-u z jedną z zawodniczek, Panią Barbarą. Był to również czas na wspólne zdjęcia, które były wstępem do rozpoczęcia meczy ligowych wśród zebranych graczy.

Dzięki rozbudowie powstałego wcześniej boiska możliwe jest teraz prowadzenie rozgrywek na sześciu torach, co pozwoli szerszemu gronu zapoznać się z tą nową formą spędzania wolnego czasu w naszym mieście.

Dla niezaznajomionych z tym sportem czeka obszerny regulamin i instrukcja gry w postaci tablicy przy obiekcie. Gra ta przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych i polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Więcej informacji na tej stronie: https://goo.gl/rCI21T

Powstała również w Żorach inicjatywa mieszkańców nazwana „Żorską Ligą Petanque”, która zrzesza fanów petanki w różnym wieku. Grupa zapalonych zawodników cyklicznie spotyka się na wspólnych rozgrywkach, zaszczepiając miłość do tego nowego w naszym mieście sportu. Zapraszamy do kontaktu z grupą na Facebooku, gdzie dowiecie się więcej o samej grze jak i możliwości przystąpienia do wspólnej rywalizacji: https://goo.gl/AJxtSe

Wszystkich chętnych spróbowania swoich sił zapraszamy do wypożyczenia zestawu do gry w obiekcie Hali Sportowej MOSiR przy ul. Folwareckiej, tj. 100m od bulodromu i życzymy udanych rozgrywek w Parku Cegielnia!