na zdjęciu młody chłopak w samolocie

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach

Dziewięciu zawodników z modelarni MOSiR Żory brało udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w dniu 18.06.2023r w Gliwicach. Mistrzostwa są podsumowaniem całorocznej pracy klubów modelarskich z całej Polski. Nasi zawodnicy startowali w dwóch klasach modeli – zajmując wysokie miejsca: w klasie F3JM modele szybowców zdalnie sterowanych startowało czterech zawodników zajmując miejsca od 3-6,  Jaś Lepczyński zdobył brązowy medal. W klasie  modeli rakiet z taśmą S6A nasi zawodnicy zajęli 5, 6, 8, 11, i 23 miejsce. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła 5 miejsce, za co otrzymaliśmy dyplom i puchar. Z tego miejsca chcę podziękować kolegom Andrzejowi Dęga oraz Jerzemu Markitonowi za ogromny wkład w przygotowanie zawodników do mistrzostw.