Zapraszamy na setki bezpłatnych treningów w całej Polsce! Narodowy Dzień Sportu w Żorach 

Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Do tego w tym roku uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się treningi online i na żywo. Żory są miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Miastami partnerskimi są m.in. Słupsk na Pomorzu, Siemianowice Śląskie na Śląsku, Sandomierz w województwie świętokrzyskim, Rumia na Pomorzu, Konin w województwie wielkopolskim czy Przemyśl w województwie podkarpackim. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 19 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski. W internecie na wszystkich spragnionych sportu czekają ćwiczenia na żywo m.in. trening z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu Pauliną Woźniak, otwarty trening gimnastyki artystycznej w GWKS AJSEDORA oraz ćwiczenia na basenie, siłowni oraz fitness Fundacji PGE EC.

W Żorach 20 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w Mistrzostwach Dzielnic Miasta Żory w tenisie stołowym. Rozgrywki dla amatorów to doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a celem organizatorów jest zaktywizowanie mieszkańców dzielnic miasta do wspólnej rywalizacji. Udział w turnieju mogą wziąć osoby pełnoletnie będące mieszkańcami Żor. Nagrody, puchary i dyplomy wręczone zostaną w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Wydarzenia rozpocznie się o godz. 15.00, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.mosir.zory.pl

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465103. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Narodowy Dzień Sportu  19 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

Patronat medialny:

Silesia.info.pl, TVP Sport, Radio Eska, Tygodnik Przegląd, Wprost, Nasze Miasto, Fit.pl, Stress Free, Fitrepublic.pl, Asystent-trenera.pl, Joga-joga, Dlastudenta.pl, biegologia.pl, www.golfpl.com, leszczynskisport.pl, polski.fitness, TOP Golf, Elitarny Klub Golfowy, Golf.pl, TV golf.pl, Dla Was Info, Bosonamacie.pl, Twoje-miasto.pl, Golf Channel Polska

Patronat honorowy:

Minister Sportu, Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Opolskiego, Marszałek Województwa Lubelskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałek Województwa Podlaskiego, Marszałek Województwa Małopolskiego