Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu – 08.02.2019
W czwartek, 07.02.2019, w parku wodnym „Aquarion” odbyły się „Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu Szkół Podstawowych”. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz klubem pływackim UKS SALMO Żory.
Do zawodów zgłosiło się 15 szkół podstawowych, w kilkudziesięciu kategoriach wystartowało blisko 370 uczniów z roczników 2006-2012.
Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Statuetki trafiły w ręce najlepszych sztafet, a pucharami nagrodzono szkoły, które wygrały klasyfikację generalną. Organizatorzy składają podziękowania ratownikom WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Wyniki:
Szkoły Podstawowe – 07.02.2019
25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2012
- I miejsce – Przemysław Michalski – SP 8 – 39,19
- II miejsce – Stanisław Czerny – SP 15 – 42,10
- III miejsce – Tymoteusz Brudek – SP 8 – 43,15
25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2012
- I miejsce – Matylda Kmita – NSMS – 37,82
- II miejsce – Laura Myszom – SP 1 – 44,90
25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2011
- I miejsce – Maksymilian Wierzbicki – NSMS – 22,38
- II miejsce – Oskar Furlepa – SP 15 – 24,94
- III miejsce – Wiktor Aplikowski – ZSP 9 – 27,44
25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2011
- I miejsce – Magdalena Byczek – NSMS – 21,13
- II miejsce – Dobrawa Klabuhn – NSMS – 21,88
- III miejsce – Krystyna Ucherek – SP 17 – 23,53
25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2010
- I miejsce – Piotr Ignar – SP 17 – 18,81
- II miejsce – Krzysztof Paszek – NSMS – 20,19
- III miejsce – Olaf Makowski – NSMS – 20,50 –
25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2010
- I miejsce – Inga Molińska – SP 13 – 23,12
- II miejsce – Maja Karińska – NSMS – 23,66
- III miejsce – Alicja Kowol – SP 11 – 24,06
50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2009
- I miejsce – Bartłomiej Graniczeczny – PSP Żorek – 41,85
- II miejsce – Filip Kozielski – ZSP 7 – 44,75
- III miejsce – Paweł Solik – SP 16 – 45,28
50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2009
- I miejsce – Oliwia Rusin – SP 5 – 39,00
- II miejsce – Lena Barska – SP 3 – 39,06
- III miejsce – Marta Chochliński – SP 3 – 40,06
50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2009
- I miejsce – Filip Zyguła – SP 13 – 50,50
- II miejsce – Paweł Kowalczyk – SP 13 – 57,91
- III miejsce – Cezary Kierasiński – SP 15 – 58,97
50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2009
- I miejsce – Julia Bonar – SP 3 – 50,00
- II miejsce – Zuzanna Pezda – SP 17 – 51,19
- III miejsce – Ewelina Nowak – SP 13 – 52,25
50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2009
- I miejsce – Mikołaj Kurak – NSMS – 58,53
- II miejsce – Dawid Białowąs – SP 17 – 1.00,70
- III miejsce – Kamil Olejnik – SP 13 – 1.03,00
50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2009
- I miejsce – Blanka Lisiak – SP 3 – 56,00
- II miejsce – Marta Makuła – SP 14 – 59,09
- III miejsce – Magdalena Irańczyk – SP 17 – 1.01,93
50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2008
- I miejsce – Igor Pergół – SP 17 – 32,40
- II miejsce – Patryk Mizeracki – NSMS – 35,50
- III miejsce – Sebastian Lewońko – SP 17 – 39,50
50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2008
- I miejsce – Wiktoria Pokrywińska – NSMS – 37,72
- II miejsce – Amelia Chuderska – NSMS – 39,22
- III miejsce – Oliwia Mach – SP 3 – 39,53
50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2008
- I miejsce – Oliwie Kosmala – SP 17 – 40,87
- II miejsce – Karol Zając – SP 17 – 43,28
- III miejsce – Miłosz Kamiński – SP 13 – 49,32
50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2008
- I miejsce – Weronika Jankowska – SP 17 – 43,40
- II miejsce – Alicja Sojka – SP 6 – 46,78
- III miejsce – Nadia Kula – SP 17 – 49,79
50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2008
- I miejsce – Maciej Wróbel – SP 17 – 47,50
- II miejsce – Marcin Kołodziej – SP 5 – 55,90
- III miejsce – Mariusz Hanslik – NSMS – 1:00,91
50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2008
- I miejsce – Urszula Śliwka – SP 17 – 45,03
- II miejsce – Hanna Paduch – NSMS – 52,85
- III miejsce – Klaudia Tetla – NSMS – 53,81
50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2007
- I miejsce – Igor Omelanowicz – NSMS – 30,82
- II miejsce – Paweł Kurowski – SP 17 – 36,90
- III miejsce – Jakub Kufel – SP 3 – 40,84
50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2007
- I miejsce – Zuzanna Okoń – SP 13 – 36,13
- II miejsce – Sandra Szklarz – SP 17 – 36,94
- III miejsce – Hanna Śledź – SP 17 – 38,44
50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2007
- I miejsce – Mateusz Różański – SP 17 – 43,13
- II miejsce – Maciej Siejok – SP 13 – 51,72
- III miejsce – Igor Kępny – SP 8 – 53,51
50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2007
- I miejsce – Jasmina Winiarska – SP 17 – 39,69
- II miejsce – Elżbieta Decner – SP 17 – 44,94
- III miejsce – Amelia Kapusta – SP 8 – 48,86
50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2007
- I miejsce – Kacper Fojcik – NSMS – 53,13
- II miejsce – Bartosz Waldon – SP 3 – 59,22
- III miejsce – Michał Drabas – SP 16 – 1.00,20
50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2007
- I miejsce – Amelia Sawicka – SP 1 – 43,53
- II miejsce – Kinga Kozłowska – SP 17 – 46,19
- III miejsce – Martyna Kozieł – SP 17 – 47,72
50m stylem motylkowym chłopców – rocznik 2007
- I miejsce – Bartosz Gałeczka – NSMS – 37,47
- II miejsce – Patryk Rehlis – SP 17 – 43,34
- III miejsce – Tymoteusz Szaniawski – SP 13 – 58,64
50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2007
- I miejsce – Zofia Zdziebło – SP 17 – 37,06
- II miejsce – Hanna Mikuła – NSMS – 39,65
- III miejsce – Hanna Grzymała – SP 17 – 39,88
Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2008-2009
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 2.57,25
- II miejsce – NSMS – 3.08,44
- III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 3.14,72
Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2008-2009
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 2.44,78
- II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 2.47,81
- III miejsce – NSMS – 2.54,38
50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2006
- I miejsce – Wojciech Michalski – SP 17 – 31,03
- II miejsce – Przemysław Cichosz-Dzyga – SP 14 – 32,78
- III miejsce – Patryk Rusin – SP 5 – 35,25
50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2006
- I miejsce – Oliwia Widera – SP 17 – 34,56
- II miejsce – Nikola Wieczorek – SP 17 – 39,69
- III miejsce – Eliza Woryna – SP 8 – 44,03
50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2006
- I miejsce – Witold Kurianowicz – SP 17 – 38,53
- II miejsce – Bartosz Chochliński – SP 3 – 41,00
- III miejsce – Grzegorz Hajduk – SP 6 – 42,13
50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2006
- I miejsce – Monika Abrahamczyk – SP 17 – 39,60
- II miejsce – Paulina Wielebnowska – SP 17 – 43,12
- III miejsce – Zofia Massalska – SP 3 – 45,16
50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2006
- I miejsce – Igor Stasiak – PSP Żorek – 42,62
- II miejsce – Kajetan Strózik – SP 17 – 45,81
- III miejsce – Wojciech Krenkiewicz – SP 3 – 50,19
50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2006
- I miejsce – Laura Guzy – SP 17 – 47,25
- II miejsce – Oliwia Ignaczak – SP 17 – 53,97
- III miejsce – Zuzanna Langer – SP 3 – 55,31
50m stylem motylkowym chłopców– rocznik 2006
- I miejsce – Szymon Ignaś – SP 17 – 34,63
- II miejsce – Szymon Danielczyk – SP 8 – 38,78
- III miejsce – Bartosz Dworok – SP 13 – 45,43
50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2006
- I miejsce – Oliwia Tomala – SP 8 – 38,44
- II miejsce – Paulina Bendzelauskas – SP 17 – 39,41
- III miejsce – Weronika Kołoch – SP 17 – 48,03
Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2006-2007
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 4.49,12
- II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 5.42,06
- III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 13 – 6.31,53
Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2006-2007
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 4.58,84
Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół podstawowych
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 331 pkt.
- II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 293 pkt.
- III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 13 – 292 pkt.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt szkół podstawowych
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 470 pkt.
- II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 279 pkt.
- III miejsce – Niepubliczna SMS – 223 pkt.
Klasyfikacja generalna szkół podstawowych
- I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17 – 801 pkt.
- II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 572 pkt.
- III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 13 – 460 pkt.