na zdjęciu grupa uczestników konferencji oglądająca prezentację

IV Konferencja Psychologii Sportu dla Nauczycieli Wychowania Fizycznego i Trenerów

Po kilku miesiącach przygotowań, odbyła się IV Konferencja Psychologii Sportu dla Nauczycieli Wychowania Fizycznego i Trenerów. Największa jak do tej pory, żorska konferencja w 100% poświęcona psychologii sportu. Wydarzenie zgromadziło 42 nauczycieli i trenerów żorskich placówek, chcących poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności sportowe czy trenerskie w oparciu o techniki i narzędzia jakie daje nam psychologia.

Wydarzenie zostało podzielone na kilka bloków, dwa bloki wykładowe oraz dwa bloki warsztatowe. Pierwsza część, wykładowa była poświęcona zagadnieniom: motywacji oraz interwencji kryzysowej. Na temat motywacji prelekcję poprowadził Grzegorz Więcław psycholog sportu, który na co dzień w swojej pracy, zajmuje się między innymi wspieraniem Kadry Polski Lekkoatletów. Była mowa o motywacji wewnętrznej i motywacji zewnętrznej nauczyciela jak i podopiecznego. O budowaniu relacji, integracji i rywalizacji, sprzyjającym rozwojowi pozytywnego dialogu wewnętrznego ucznia i zawodnika.

Następnie wystąpiła Daria Warmińska psycholog kliniczna oraz psycholog sportu, która na co dzień głównie pracuje z pacjentami indywidualnymi. Temat interwencja kryzysowa – tutaj była mowa o tym, w jak czasami trudnej rzeczywistości morze znaleźć się uczeń, zawodnik, jak właściwie reagować, jak wspierać, aby skutecznie udzielić pomocy.

Po sesji wykładowej uczestnicy podzieleni na dwie mniejsze grupy wzięli udział w warsztatach w celu wypróbowania niektórych technik i nauczenia się ich praktycznego zastosowania w codziennej pracy. Każdy z Uczestników brał udział w każdym z czterech bloków tematycznych.

Każda osoba czująca niedosyt lub chcąca uzupełnić swoją wiedzę, miała możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami.

Pragniemy podziękować naszemu Patronowi, Wydziałowi Edukacji przy Urzędzie Miasta Żory reprezentowanemu przez p. Dominika Krusberskiego, dzięki któremu mogliśmy zorganizować to wydarzenie oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, a przede wszystkim p. Aleksandrze Zawalskiej – Hawel za wsparcie i udostępnienie tak zacnego miejsca. Organizatorem wydarzenie był Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Żorach, nauczyciel wychowania fizycznego Artur Skupiński.

Bo nie ma większej nagrody za włożony w organizację takiego wydarzenia wysiłek, ponad spełnienie oczekiwań jego Uczestników! Dziękuję wszystkim za obdarzenie nas zaufaniem, obecność i aktywne uczestniczenie w całym wydarzeniu!

Zachęcamy Was do obejrzenia galerii.