na plakacie program wydarzeń na białym tle
na plakacie program wydarzeń na białym tle

na plakacie program wydarzeń na białym tle
na plakacie program wydarzeń na białym tle

Dyskoteka na plaży, przejażdżki wodnym bananem, wyścigi smoczych łodzi, spektakl na wodzie oraz koncerty w wakacyjnym klimacie – to tylko kilka z atrakcji, które będą czekały na uczestników drugiej edycji Festiwalu Górnej Odry w Żorach! Na dwa dni kąpielisko „Śmieszek” zmieni się w strefę doskonałej zabawy w hawajskim stylu.

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Górnej Odry, także w tym roku ta impreza zagości z Krainie Górnej Odry – w tym w Żorach. W piątek, 24 czerwca o godz. 17:00 na kąpielisku „Śmieszek” odbędzie się oficjalne rozpoczęcie tegorocznego Festiwalu.

Tuż po nim rozpocznie się spektakl teatralny na wodzie pt. „Piraci z Karaibów – Klątwa Żorskiej Perły”, a następnie oraz warsztaty wyplatania Tradycyjnych Świętojańskich Wianków Hawajskich. O godz. 18:00 przez żorską publicznością wystąpi zespół AF Music, a godzinę później scenę przejmą współorganizatorzy Festiwalu – zespół MuzyKajaka! Gwiazdą wieczoru będzie grupa Akurat, która zagra o godz. 21:00. Będzie też tradycyjne Ognisko Sobótkowe oraz puszczanie wianków na wodę i parada kajakami i kanadyjkami z pochodniami na wodzie. Imprezę zakończy dyskoteka na plaży – Wyspiarskie Beach Party, prowadzone przez sound system Dreadsquad, czyli najlepszych DJ-ów, znanych m.in. z festiwalu reggae „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

W sobotę, 25 czerwca na „Śmieszku” na całe rodziny czekała będzie moc sportowo-rekreacyjnych akacji. Impreza wystartuje już o godz. 12:30 i potrwa aż do 19:00. W programie m.in. kajakowe ABC połączone z nauką technik ratowniczych na wodzie, przejażdżki na wodnym bananie za motorówką, przejażdżki żaglówką , Off Road – przejazdy samochodem terenowym, Explozja Kolorów, stanowiska do gier rekreacyjnych oraz sportowe stanowiska pomiarowe, pokaz pierwszej pomocy WOPR Żory, pokaz akcji ratowniczej na wodzie, wodne eksperymenty czyli naukowe warsztaty dla dzieci, Zumba, Hawajska Strefa Relaksu w której o dobrą zabawę zadba DJ, regaty żeglarskie, konkurencje dla dzieci i rodzin, pokazy modeli zdalnie sterowanych na wodzie, magiczne pokazy Fabryki Wiedzy, fitness i joga.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne oraz ogólnodostępne.

Imprezę zakończą II  Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory, które rozpoczną się o godz. 17:30.  Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zespołu złożone np. z: pracowników jednego zakładu pracy; przedstawicieli jednego zawodu (np. nauczycieli, kominiarzy czy taksówkarzy); członków jednej rodziny; przedstawicieli jednej dzielnicy, czy po prostu grupy znajomych. Każda załoga składa się z 10 wioślarzy (w tym minimum 2 kobiet) oraz bębniarza wystukującego rytm – ta osoba nie wiosłuje. Sternikami łodzi będą natomiast zawodowi wioślarze, przedstawicieli organizatorów, którzy zadbają o bezpieczną zabawę.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń kompletnych załóg (11 osób), zawierających:
– nazwę załogi (np. nazwa firmy),
– imiona i nazwiska zawodników,
na adres mailowy wpks@um.zory.pl.

Zgłoszenie przyjmowane są do 22 czerwca. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 176 w godzinach pracy Urzędu Miasta Żory.

Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu Górnej Odry w innych miejscowościach. Szczegóły na plakatach oraz w Social Mediach.

Źródło: UM Żory