na zdjęciu zawodnicy z medalami

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów – Ekstraliga

W minioną niedzielę zakończyły się, trwające od stycznia, rozgrywki DMŚS Ekstraliga.

W bieżącym roku, nasz klub po raz kolejny brał udział w tych najbardziej prestiżowych szachowych zmaganiach drużynowych na Śląsku. Dziesięć drużyn grało ze sobą systemem kołowym (każdy z każdym), tempo gry to 90 minut + 30 sekund za posunięcie . Poziom zawodów był bardzo wysoki, a drużyny walczyły nie tylko o tytuł Mistrza Śląska, ale również o spore nagrody pieniężne.

Ostatecznie Mistrzem Śląska została drużyna „Pioniera” Jastrzębie Zdrój, drugie miejsce zajęła ekipa „Juniorów” z Hetmana Katowice, a trzecie zespół MKSz Rybnik. Z Ekstraligą pożegnały się zespoły „Hetmana” Częstochowa i RKS „MAT” Ruda Śląska. Roszada Żory zajęła w rozgrywkach 7 miejsce i utrzymała się w gronie najlepszych drużyn na Śląsku.

Oprócz najważniejszej klasyfikacji drużynowej, istotna była również klasyfikacja indywidualna (na poszczególnych szachownicach). Wśród laureatów mieliśmy swoich przedstawicieli: trzecim zawodnikiem na drugiej szachownicy został Arkadiusz Szmyd, a trzecim zawodnikiem na piątej szachownicy został Aleksander Zawierucha.

Szczegółowe wyniki Ekstraligi – kliknij tutaj.

Podczas ostatniego zjazdu Ekstraligi przeprowadzona została uroczystość nadania brązowych honorowych odznak Polskiego Związku Szachowego. Wśród uhonorowanych znalazło się miejsce dla zasłużonych działaczy i sportowców z Roszady Żory. Odznakę przyznano: Monice Gonsior, Aleksandrowi Zawierusze, Piotrowi Kamińskiemu i Aleksandrowi Chmielowskiemu. Serdecznie gratulujemy!