Kolejny, 8 Żorski Bieg Ogniowy przeszedł już do historii. Ogromnie cieszymy się że po ubiegłorocznej przerwie w organizacji biegu spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń epidemiologicznych w tym roku udało się nam w nowej formule zorganizować dla was ten wyjątkowy nocny bieg.

Tegoroczny bieg odbył się 15 maja w Parku Cegielnia, dystans tak jak zawsze wynosił 5 km a trasa biegała po torze rolkowym, który zawodnicy pokonywali pięciokrotnie. Ale tradycyjnie nie zabrakło na naszym biegu ognia i pochodni, sportowej rywalizacji, balasku światła i was biegacze na których zawsze można liczyć.

Z uwagi na obecne zalecenia epidemiologiczne, aby uniknąć tłumów podczas imprezy wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy startujące w odpowiednich odstępach czasowych. Od 21.00 co godzinę kolejne grupy ruszały na trasę, którą zabezpieczali jak zwykle nasi partnerzy OSP Żory oraz Stowarzyszenie Ratownicze Iskra Żory. Uprawnionych do startu było aż 490 osób, które wykupiły pakiet z limitu 500 dostępnych. Na linii startu pojawiło się 446 osób.

Najszybciej trasę pokonał Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 00:15:19. On też wygrał kategorię generalną mężczyzn tuż przed Marcinem Ciepłakiem z Rybnika (00:15:42) oraz  Przemysławem Chatysem z Kędzierzyna Koźla (00:15:46).

Wśród Pań w tej samej kategorii najszybciej do mety dobiegła Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa z czasem 00:18:04 przed Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego (00:18:22) i  Joanną Griman z Rybnika (00:18:37).

W kategorii żorzan z dobrym czasem  00:18:14 pierwszy do mety dobiegł Marcin Zdziebło,  po nim na mecie znalazł się Jarosz Marek (00:19:16) a trzecie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Konskowi (00:19:32).

Wśród żorzanek najlepsza była Izabela Kubiak  z wynikiem 00:20:28, przed Anną Janko z Żor (00:21:04) i Sabiną Bartecką (00:22:12).

Pragniemy zaznaczyć, że tegoroczny, 8 Żorski Bieg Ogniowy, odbywał się pod Honorowym  Patronatem Prezydenta Miasta Żory – Pana Waldemara Sochy oraz Przewodniczącego Rady Miasta – Pana Piotra Kosztyły.

Organizatorzy MOSiR i HRmax Żory pragną podziękować przede wszystkim uczestnikom i osobom towarzyszącym, wszystkim sponsorom i partnerom imprezy, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy sponsorom na których w tych trudnych czasach można liczyć:

  • Firma Kapadora,
  • Feleltank Żory,
  • Decathlon Żory,
  • Galeria „Wiślanka”,
  • Luxsury Clinic,
  • Salon Play,
  • Cafe Fresh Gelato,
  • Euforia,
  • Fabryce świeżych lodów,
  • Bistro Cegielnia z Żor.

Nagrody finansowe w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn ufundowali: za pierwsze miejsce Kapadora, za drugie miejsce Feltank, za trzecie miejsce Galeria Wiślanka.

Sportowe zegarki dla najlepszych żorzan ufundowali przewodniczący RM Piotr Kosztyła oraz wiceprzewodniczący RM Kamil Owczarek

Pragniemy także podziękować za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników – Stowarzyszeniu Ratowniczemu „Iskra” oraz OSP w Żorach.

Na grafice zdjęcie podium, logotypy partnerów i sponsorów na ognistym tle i lista nagród biegu ogniowego

Zapraszamy do śledzenia galerii zdjęć zbiegu oraz wyjątkowo okazałego filmu nakręconego przez uwiecznieni.pl Agencja Fotograficzna.

Jak widać biegi w Żorach cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Można powiedzieć, że Żory  to „miasto biegaczy”, „dobrze rozbiegane”, bowiem przed nami kolejny, 14 Żorski Bieg Uliczny, który odbędzie się jesienią 10 października. Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nim.

_____

Galeria zdjęć przedstawia zawodników przygotowujących się do biegu, start oraz przebieg imprezy Żorski Bieg Ogniowy w Parku Cegielnia.