Co słychać u żorskich młodych kolarzy? Czas podsumowań i planów na przyszłość

Szkółka Kolarska MOSiR Wibatech Fuji Żory działa od marca 2014 roku. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu głownie w terenie na rowerach górskich oraz na szosie. Grupa jest wyposażona w rowery szosowe firmy FUJI. Już po trzech miesiącach nauki technicznych tajników jazdy kolarskiej młodzi kolarze przecierali się podczas startów w wyścigach odnosząc, w drugiej połowie ubiegłego roku, wiele wspaniałych sukcesów.

Największym osiągnięciem było wywalczenie 2 miejsca przez Kamila Śpiewoka podczas zawodów finałowych Mini Tour de Pologne w Krakowie i 3 miejsca w Mini Tour de Polonge w Katowicach. Ponadto udało się wywalczyć: złoty i srebrny medal Mistrzostw Śląska w jeździe parami na czas kat żaków, brązowy medal Mistrzostw Śląska w jeździe parami na czas młodziczek, brązowy medal Mistrzostw Śląska MTB juniorek i wiele innych. Zawodnicy startowali także z powodzeniem na Mistrzostwach Polski MTB w Żerkowie, Pucharze Polski w Darłowie, Mistrzostwach Śląska, Otwartych Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych, Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego i Rybnickiego, Śląskiej Lidze Rowerowej oraz wyścigach zaliczanych do challangu Śląskiego Związku Sportowego. W podsumowaniu sezonu 2014 w challangu Śląskiego Związku Kolarskiego nasi żacy zajęli 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej a młodziczki 4 miejsce. W klasyfikacji klubowej ŚZKol Szkółka Kolarska MOSiR Wibatech Fuji Żory została sklasyfikowana na 7 miejscu. Dobra praca szkoleniowa została doceniona przez Polski Związek Kolarski poprzez zakwalifikowanie naszej szkółki do Projektu Narodowego Rozwoju Kolarstwa. W ramach projektu nasi zawodnicy uczestniczyli w badaniach wydolnościowych w Wiśle przeprowadzonych przez pracowników AWF w Wrocławiu.

Po zakończeniu sezonu startowego zawodnicy prowadzili treningi ogólnorozwojowe prowadzone w siłowni w Parku Cegielnia. Obecnie w okresie zimowym prowadzone są treningi ogólnorozwojowe głownie podnoszące wydolność i kondycję oraz specjalistyczne poprzez jazdy na trenażerach.

Zajęcia odbywają się w salkach w COP. Sezon kolarski rozpocznie się już w marcu od startów w ramach Śląskiej Ligi Rowerowej. W kwietniu natomiast początek startów w wyścigach szosowych. W nadchodzącym sezonie zawodnicy szkółki prezentować się już będą w nowych strojach kolarskich promujących nasze miasto na szosach Śląska i Polski.