na grafice informacja o rezerwacji toru rolkowego i loga
na grafice na czerwonym tle zapowiedź biathlonu dla każdego i zdjęcie Weroniki Nowakowskiej plus loga u dołu

na grafice mapa biathlonu w Parku Cegielnia i zaznaczone punkty organizacyjne

W sobotę ma być słonecznie!

Czekamy na Was w Parku Cegielnia, ul. Folwarecka Żory.

Nowa trasa, nowa lokalizacja. Prezentujemy powyżej mapę naszego sportowego wydarzenia.

Tegoroczna edycja Biathlon Dla Każdego w nowej odsłonie. Zapisy tylko do 19 maja!

na plakacie informacje o dodatkowych atrakcjach biathlonu dla każdego, zdjęcia stanowisk i loga

Indywidualnie, rodzinnie….

Już w najbliższą sobotę zachęcamy do wspólnej zabawy!

Bieg, połączony ze strzelaniem – Biathlon dla Każdego – przyjdź – spróbuj!

Zobacz jakie dodatkowe atrakcje czekają na Ciebie.

Zapraszamy – zapisy do 19 maja!

na grafice zdjęcie Weroniki Nowakowskiej i napis gość specjalny

Miło nam poinformować, że gościem specjalnym imprezy sportowej „Biathlon Dla Każdego” w dniu 20.05.2023 w Żorach będzie WERONIKA NOWAKOWSKA – BIATHLONISTKA/KOMENTATORKA SPORTOWA/COACHINI, V-ce Mistrzyni Świata i Europy, Trzykrotna Olimpijka.

Weronika Nowakowska to najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego biathlonu. Zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata w fińskim Kontiolahti w 2015 roku (srebro w sprincie i brąz w biegu pościgowym). Trzykrotnie startowała na Igrzyskach Olimpijskich. Po zakończeniu kariery sportowej w 2018 roku została trenerem mentalnym, w dalszym ciągu promując sport i zdrowy tryb życia. Dodatkowo pracuje jako prezenterka telewizyjna i komentatorka w TVP Sport.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszą Olimpijką, podczas którego będziemy rozmawiać o sporcie, pasji i motywacji. Weronika Nowakowska na pewno nie odmówi nikomu autografu i wspólnego zdjęcia.

Do zobaczenia w Żorach!

na grafice na czerwonym tle lista z kalendarzem wydarzeń biathlonowych

Miło nam poinformować, że pierwsze zawody z cyklu Biathlon Dla Każdego odbyły się w Jeleniej Górze. Powyżej prezentujemy miasta, w których będzie gościła tegoroczna edycja letniego biathlonu. W Żorach spotykamy się 20 maja – przypominamy, że trwają zapisy – link do rejestracji poniżej.

na plakacie na niebieskim tle informacje o zawodach biathlonowych, u dołu loga

W dniu 20 maja 2023 r. w Żorach na terenie Parku Cegielnia odbędzie się jedna z ogólnopolskiej edycji programu „Biathlon Dla Każdego„, której organizatorem jest Polski Związek Biathlonu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. To zawody, które przyciągają na start zarówno osoby trenujące biatlon, jak i amatorów, którzy chcą sprawdzić się w letniej odmianie tej olimpijskiej dyscypliny.

W letniej odmianie biathlonu rywalizację na nartach zastąpiono biegami a karabin biatlonowy na zamieniono na broń laserową. Uczestnicy będą współzawodniczyć na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych oddzielnych dla chłopców i dziewcząt, od 8-latków po dorosłych w kategoriach open kobiet i mężczyzn.

Nagrody oraz wyróżnienia będą przyznawane za miejsca I-VI.

Będzie prowadzona również rywalizacja w kategorii Family CUP, do której może przystąpić drużyna w składzie minimum trzyosobowym, w tym co najmniej jednego rodzica oraz dziecka.

Każdy z zawodników startuje w odpowiedniej do wieku kategorii zgodnej z regulaminem zawodów Biathlon dla Każdego. Wynik końcowy stanowi suma punktów trzech najwyżej sklasyfikowanych członków rodziny. Nagrodę otrzymuje rodzina, która zgromadzi największą ilość punktów – regulamin Family CUP.

Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji a także promocji aktywności fizycznej. Zapraszamy!

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na Stronie Internetowej.