na zdjęciu grupowym zawodnicy klubu karate

Aktywny weekend żorskich „Shogunów”

W sobotę 26 listopada 2022 w Wilkowicach odbyło się Międzynarodowe GP Beskidów Karate Kyokushin z udziałem 245 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Młodzi zawodnicy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wywalczyli 7 medali:

• Daria Nawrocka – złoto w kata juniorek,
  • Aleksandra Piksa – srebro w kumite 6-7 lat dziewczęta +25 kg,
  • Natalia Mańka – srebro w kumite kadetek mł. -35 kg,
  • Hanna Sobczyk – srebro w kumite kadetek -40 kg, brąz w kata kadetek,
  • Oliwia Drożdż – srebro w kumite kadetek mł. +35 kg,
  • Szymon Krosny – brąz w kumite kadetów -40 kg,

Klub reprezentowali jeszcze Franciszek Kowalewski, Filip Dziadowicz.

Z kolei w niedziele 27 listopada w Hali Sportowej w Katowicach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, z udziałem 213 zawodników z 78 klubów.

Z Katowic żorscy karatecy przywieźli jeden medal, który w kumite juniorów +75 kg wywalczył Jakub Lis. Niestety w półfinale doznał kontuzji kolana i do finału awansował jego przeciwnik.

O strefę medalową otarli się w kata młodzieżowców Szymon Kieczka i Dominik Chabrzyk, którzy dostali się do finałowej ósemki i w finale zajęli odpowiednio IV i VI miejsce.