na zdjęciu grupowym zawodnicy turnieju w hali sportowej

11. Memoriał Czesława Fojcika – Otwarty Turniej Siatkówki Mężczyzn – 25.11.2023

Jedenasty Memoriał Czesława Fojcika przechodzi do historii.

W sobotę 25 listopada 2023 r. na hali MOSiR w Żorach spotkało się 18 drużyn, które przyjechały praktycznie z całego Śląska, a nawet z Chrzanowa i Olkusza by wziąć udział w charytatywnym turnieju „XI Memoriale im. Czesława Fojcika”.

W czasie dziesięciu godzin rozegrano 23 mecze. Po raz kolejny okazały puchar zdobyła drużyna AKS NORD Rybnik (o godz. 19.15). Najlepszym zawodnikiem został wybrany libero ze zwycięskiej drużyny Adam Potempa.

Wiele meczy stało na bardzo wysokim poziomie, a sety rozgrywane na przewagi dostarczyły niesamowitych emocji. Naprawdę waleczna okazała się drużyna z Olkusza VC Rozrywka, która już w grupie stoczyła niesamowity pojedynek z bardzo mocną ekipą TKKF Piaski. W półfinale z drużyną Beer Team byli praktycznie jedną nogą poza turniejem, gdyż po przegraniu pierwszego seta w drugim przegrywali już 22-24, ale zdołali odwrócić losy meczu. W finale pierwszego seta przegrali po niesamowitej walce 28-30.

Na słowa uznania zasługuje najstarsza drużyna w turnieju Beer Team, która w ostatniej chwili zgłosiła się do memoriału po wycofaniu się ekipy No Pain. Zagrali cały turniej w siedmioosobowym, „kombinowanym” składzie, a mimo to otarli się praktycznie o finał.

Wartością dodaną jedenastego Memoriału Czesława Fojcika jest kwota zebrana z wpisowego i uzyskana z aukcji pamiątek sportowych. Kwota ta w całości przeznaczona jest na pomoc w rehabilitacji Adasia Lipińskiego i wyniosła 12356 zł.

W imieniu całej braci siatkarskiej chcemy podziękować Śląskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za okazane wsparcie, Dyrekcji i Pracownikom MOSiR w Żorach za kolejny rok modelowej współpracy w zakresie organizacji memoriału. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sędziów, którzy w pięcioosobowym składzie dzielnie i na wysokim poziomie sędziowali cały turniej. Dziękujemy także młodym zawodniczkom MUKS Sari Żory za pomoc przy liczeniu punktów. Na koniec nie można nie wspomnieć o dwóch najważniejszych osobach, motorach napędowych całego wydarzenia od wielu już lat, czyli Tadeuszu Bonk oraz Grzegorzu Studnik, Panowie wielkie dzięki!

Oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Memoriału i tym wszystkim, którzy wsparli ideę Gloria victs!