na zdjęciu grupowym uczestnicy zawodów strzeleckich na strzelnicy

Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy – 03.05.2023

W ramach Sportowej Majówki, z okazji obchodów Uchwalenia Konstytucji, 3 maja br. odbył się kolejny, Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy organizowany przez MOSiR Żory oraz Klub Kolarski PTTK „Wandrus”. Pomimo niesprzyjającej pogody spod Hali sportowej w kierunku strzelnicy „Dębina” wystartowało aż 75 miłośników „dwukółek” w podzielonych, 15 osobowych składach. Każdy skład posiadał swojego pilota – przewodnika. Przypomnijmy, że uczestnicy rajdu mieli do pokonania dwie trasy; krótszą na dystansie 15 km oraz dłuższą – 22 km. Każdy uczestnik rajdu rowerowego na starcie otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę, talon na posiłek oraz pamiątkowy znacznik rekreacyjnego rajdu. Wyjazd odbył się w zaplanowanym czasie. Po przejechaniu tras na rowerzystów czekało już rozpalone ognisko i kiełbaski, które każdy z uczestników mógł samodzielnie upiec. Na szczęście deszcz już się nie pojawił i można było przeprowadzić szereg zaplanowanych konkurencji rekreacyjno-sportowych z nagrodami. Najliczniejszą grupę stanowili uczestnicy rzutów do tarczy. Najlepiej trafili Aleksander Kocur, Józef Adamaszek i Jacek Włodarski. Dużym powodzeniem cieszyły się „rzuty do kosza byle czym”. Tą konkurencję przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych; dzieci oraz dorosłych. Zdobywcy nagród w kategorii dzieci to: Mateusz Dominiak, Cezary Kocur oraz Lena Zdziebło, a w kategorii dorosłych – Katarzyna Dyrbuś, Bernadeta Babiś i Miłosz Stefaniak. Fajnie też wypadła konkurencja rowerowa. Nagrodzeni to: Wojciech Wypych, Sebastian Dyrbuś i Michał Babiś. Należy dodać, że na zakończenie imprezy odbył się także konkurs z nagrodami, które trafiły do; Barbary Jaszczuk, Katarzyny Bańko oraz Jakuba Wójcika-Andrzejewskiego. Pragniemy nadmienić że fundatorem wszystkich nagród oraz kiełbasek na ognisko był MOSiR Żory. Ceremonii wręczania nagród dokonał Dyrektor MOSiR-u w Żorach – Pan Marek Utrata, w asyście Prezesa Klubu Kolarskiego PTTK Wandrus – Pana Romana Wojtasa.

Był to dobry czas, aby w gronie krewnych i znajomych zażyć relaksu na świeżym powietrzu i nabrać sił przed kolejnymi obowiązkami i czekającą po weekendzie pracą. Ponadto wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego mogli wziąć udział w zawodach strzeleckich, które w tym czasie odbywały się również na strzelnicy „Dębina”.

Już teraz serdecznie zapraszamy 11 maja br. wszystkich amatorów biegania na X Jubileuszowy Bieg Ogniowy oraz na inne, ciekawe imprezy majowe. Szczegóły na stronie www.mosir.zory.pl.