Zegar umieszczony na oficjalnej stronie XI Biegu Ulicznego (bieguliczny.zory.pl) odmierza nieustannie czas do rozpoczęcia wielkiego biegania w Żorach. Już 14 października ulicami miasta przebiegnie fala prawie 2 tysięcy biegaczy. W trwających już od czerwca zapisach do Biegu Głównego na 10 km na dzień dzisiejszy udział potwierdziło prawie 700 zarejestrowanych osób. Do końca zapisów online na Bieg Główny w cenie promocyjnej 40 zł pozostało jeszcze tylko kilka dni. Po 30 września będzie można zapisać się jeszcze tylko do 7 października w kwocie wyższej wynoszącej 60 zł. W przypadku nie wyczerpania limitu uczestników wynoszącego 990 osób ostania szansa na udział w imprezie w Żorach pozostanie tylko przy możliwych zapisach w dniu imprezy za kwotę 120zł. Organizatorzy przypominają że wszyscy, którzy w systemie widnieją jako zarejestrowani ale nie mają potwierdzonej opłaty nie są pełnoprawnymi uczestnikami imprezy. Już wcześniej pisaliśmy że nie lada atrakcją będzie udział w imprezie w Żorach, w charakterze gościa specjalnego, Justyny Święty-Ersetic dwukrotnej złotej medalistki tegorocznych ME w lekkiej atletyce z Berlina. Dziś natomiast po raz pierwszy odkrywamy wszystkim uczestnikom biegu projekty koszulki oraz medalu, które przygotowaliśmy w tym roku. Mamy nadzieję że będą one wspaniała pamiątką, którą otrzymacie na mecie XI Żorskiego Biegu Ulicznego. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do zapisów i do udziału w imprezie. Przypomnijmy że w tym roku organizatorzy powiększyli ilość kategorii o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Nowinką będzie również przewidziany udział pacemakerów w biegu na 10 km, którzy pomogą uczestnikom uzyskać czasy netto: 60 min, 55 min, 50 min, 45 min, 40 min. Przypominamy że poza Biegiem Głównym MOSiR jak co roku przygotował dla mniej wytrawnych biegaczy imprezę towarzyszącą „Bieg po zdrowie” na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy.

Żory zakochane w bieganiu już dziś zapraszają.

Od czerwca trwają zapisy do XI edycji biegu. Na dzień dzisiejszy zapisało się już prawie 400 zawodników. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. W kwocie 40 zł do dnia 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób w kwocie 120 zł.

Od dziesięciu lat udaje się organizatorom zapraszać na bieg gościa specjalnego ze świata sportu, który swoją obecnością podnosi walory żorskiej imprezy. W ubiegłym roku z zawodnikami bawił się Szymon Ziółkowski. Natomiast już dziś możemy potwierdzić że 14 października biegać z nami będzie w Żorach Justyna Święty-Ersetic. Przypomnijmy że jest ona dwukrotną złotą medalistką tegorocznych ME w lekkiej atletyce z Berlina w biegu na 400m oraz w sztafecie 4x400m oraz brązowa medalistka MŚ w sztafecie 4 × 400 metrów z 2017. Wychowanka Victorii Racibórz obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice. Przeszła do historii polskiego sportu gdy w ciągu półtorej godziny w Berlinie zdobyła dwa złote medale indywidualnie i w sztafecie. Stała się najszybszą Polką na dystansie 400 m od czasów Ireny Szewińskiej.

Przypomnijmy iż organizatorzy w tegorocznej edycji zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej czyli Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy.

Jak widzicie szykuje się wiele atrakcji dla tych wytrawnych biegaczy jak i amatorów.  A autografy i zdjęcia z naszą złotą medalistką zapewne będą świetną pamiątką dla uczestników oraz kibiców. Zakochane w bieganiu Żory zapraszają.

Jesienią ubiegłego roku podczas jubileuszowego X Biegu Ulicznego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamknął 10 letnią historię organizowania jednej z największych imprez biegowych w regionie. Dynamika i rozwój biegu w okresie 10 lat była ogromna. Przypomnijmy że w pierwszej edycji wystartowało 375 zawodników a w dziesiątej 1778. Łącznie na trasach dziesięciu ostatnich biegów od 2008 roku pojawiło 10.948 uczestników.

Ale na tym nie koniec. Teraz żorski bieg wkracza w kolejną dekadę. Organizator MOSiR w Żorach prezentuje nowe logo tegorocznej edycji i informuje że w czerwcu otwarto zapisy do XI edycji biegu. Potrwają one wprawdzie do września, ale już teraz warto wpisać w swój kalendarz biegowy udział w żorskim biegu. ”. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. W kwocie 40 zł do dnia 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób w kwocie 120 zł.

Uczestników pewnie ucieszy fakt iż organizatorzy zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Niespodzianką pozostaje nazwisko gościa specjalnego ze świata sportu, który zawsze gości w Żorach na zaproszenie organizatorów. Przypomnijmy iż na żorskich biegach gościliśmy już tak wyśmienitych polskich sportowców jak Leszek Blanik, Paweł Czapiewski, Paweł Fajdek, Kamila Lićwinko, Artur Siódmiak, Adam Kszczot czy Szymon Ziółkowski. Atestowana trasa biegu na 10 km pozostaje w tym roku bez zmian. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej czyli Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy. MOSiR liczy na to że 14 października łącznie na obu trasach 10 km i 2,5 km po ulicach miasta pobiegnie około 1.800 biegaczy. Już niebawem organizatorzy będą informować na stornie biegu o kolejnych przygotowywanych atrakcjach m.in. wzorze okolicznościowej koszulki i medalu.

Nie ma na co czekać, warto już teraz wpisać w swój kalendarz biegowy termin 14 października i już zarezerwować miejsce. Tym bardziej, że w pierwszym tygodniu po uruchomieniu zapisów już ponad 100 osób zadeklarowało się pobiec w Żorach.