na grafice ilustracja kolorowych biegaczy i nazwa biegu

W ostatni weekend sierpnia wystartuje 9 edycja Biegu Pawłowickiego. W związku z obchodami 50-lecia Gminy Pawłowice, 50–tka będzie motywem przewodnim na medalach, koszulkach i statuetkach.

Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się  w Parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach i będzie składać się z biegu głównego na dystansie 5 km i nordic walking na dystansie ok. 3,3 km. Na linii startu będzie mogło pojawić się 300 biegaczy. Wpisowe to 50 zł, w pakiecie znajdziemy koszulkę biegową. Klasyfikacja będzie prowadzona zarówno w kategorii OPEN jak i w kategoriach wiekowych. Dopuszcza się do udziału w zawodach dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat, pod warunkiem bezpośredniej opieki osoby pełnoletniej przed i po biegu oraz na całej trasie zawodów (uczestnictwo wspólnie z rodzicem/opiekunem).

Termin: 27 sierpień 2023 r. (niedziela)

Program zawodów:

  • 16.00 – 17.30 – Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów
  • 17.40 – wspólna rozgrzewka
  • 18.00 – Start Biegu (w pierwszej kolejności bieg za nimi nordic walking)
  • 18.55 – Zamknięcie trasy Biegu
  • 19.05 – Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców

Jak Bieg Pawłowicki to nie może zabraknąć Biegu Dzieci i Młodzieży oraz Sztafet. To rodzinne święto biegowe przypadnie dzień wcześniej 26 sierpnia w Parku przy Inhalatorium w Pawłowicach ul. Zjednoczenia 12. Limit startujących dzieci 300.

Nowością w tej edycji będzie bieg sztafet rodzinnych/drużynowych. Zaproś do zabawy mamę, tatę babcię, dziadka, ciocię, wujka, stwórzcie drużynę i weźcie udział w sztafecie rodzinnej. Każda z drużyn biorących udział w sztafecie składa się z czterech osób w tym 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Limit startujących sztafet 20.

Podejmijcie wspólnie wyzwanie i zdobądźcie brakującą część medalu…