Zagłosuj na żorskie inwestycje w finale plebiscytu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku
Cztery żorskie inwestycje walczą o tytuł Modernizacji Roku & Budowy XXI wieku. Mowa o Zespole Parkowo-Pałacowym w Baranowicach, Ośrodku Rekreacyjnym w Roju, tężni solankowej w Parku Cegielnia, a także Akceleratorze biznesowym KSSENON. Głosowanie potrwa do 27 września.
„Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów.
Głosowanie internetowe na Finałowe inwestycje trwa od 3 do 27 września 2024.
Jak zagłosować?
- Wejdź na stronę Modernizacji Roku pod tym linkiem
- Kliknij „zagłosuj”
- Wpisz swój adres e-mail, imię i nazwisko oraz zaznacz „nie jestem robotem”
- Po udanej weryfikacji kliknij „zagłosuj”
- Na podany adres mailowy wysłany zostanie link, który trzeba kliknąć, aby potwierdzić oddanie głosu.
Wyniki głosowania oraz werdykt konkursowego Jury zostana ogłoszone na uroczystej gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Przypomnijmy, że Renowacja Pałacu w Baranowicach to największa żorska inwestycja ostatnich lat. Zabytek w ciągu niespełna trzech lat zmienił się nie do poznania. Teraz jest ozdobą dzielnicy Baranowice oraz całego miasta! Wspaniałe wnętrza, w których zachowano historyczny wygląd, prezentują się wyjątkowo z uwagi na polichromie, które zostały pieczołowicie odwzorowane według fragmentów zachowanych na ścianach budynku. Zarówno w środku jak i na zewnątrz pałacu możemy podziwiać wiele elementów dekoracyjnych. Renowacja była realizowana w ramach projektu pt. „W trosce o śląskie dziedzictwo – renowacja Zespołu Parkowo-Pałacowego w Żorach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Jeżeli chodzi o nowy basen w Roju, był on realizowany w ramach projektu „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Realizowany przez Miasto Żory projekt polegał na przywróceniu utraconych funkcji nieczynnemu pokopalnianemu ośrodkowi rekreacyjno-sportowemu w Żorach-Roju. Główną funkcją zrewitalizowanego obiektu będzie kąpielisko, ponadto na terenie obiektu odnowiono: zespół kortów ziemnych, boisko do siatkówki plażowej wraz ze stalową trybuną zewnętrzną, zespół budynków towarzyszących, zieleń parkową i leśną.
Tężnia solankowa powstała w ramach projektu pn.„Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”. Zadanie było finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W sercu tężni można nie tylko zrelaksować się wdychając solankową mgiełkę, ale również podziwiać multimedialną fontannę, która zapewnia efekty świetlne i dźwiękowe. Efekt zdrowotny gwarantuje oryginalna solanka z Zabłocia, o największej na świecie zawartości jodu.
W ramach projektu KSSENON na terenie KSSE w Żorach powstał kompleks czterech hal. Każdy z zaprojektowanych budynków składa się z 8 modularnych boksów przemysłowych wraz z częścią o charakterze pozaprzemysłowym. Chodzi o elastyczne podejście i regulowanie powierzchni w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Hale przeznaczone są do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie.