na zdjęciu grupowym w hali sportowej reprezentacje przedszkoli żorskich pod telebimem i konfetti

Za nami 27 Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków. „Zabawa była wyśmienita”

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 8 grudnia ponownie w Hali Widowiskowo- sportowej odbył  się Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków zorganizowany po raz 27 przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.  W tym roku wpisał się on w obchody 750 Rocznicy Urodzin Miasta Żory. W turnieju brały udział zaproszone reprezentacje z żorskich przedszkoli wraz z opiekunami. Reprezentacjom kibicowali również przybyli w tym dniu rówieśnicy w asyście swoich rodziców i opiekunów.

Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków to największa i najważniejsza impreza sportowa z udziałem najmłodszych uczestników.  W tegorocznej edycji wzięło udział  9 reprezentacji przedszkoli, łącznie 135 zawodników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor MOSiR Żory – Pan  Marek Utrata, w asyście Partnerów imprezy – Sekretarz Miasta – Pani Anny Szelki,  Naczelnika Wydziału Edukacji – Pana Dominka Krusberskiego oraz  Aspiranta z żorskiej Komendy  Policji – Pana Marcina Leśniaka z przedstawicielami Extral Aluminium – Partnerami Policyjnej Akcji „Świeć przykładem”. Dyrektor na rozpoczęcie życzył reprezentacjom wspaniałych wyników i rywalizacji  fair play, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Program zawodów zawierał osiem różnych konkurencji sprawnościowych i był połączony z występami artystycznym zespołów: Mażoretek z Klubu Wisus – MOK Żory oraz debiutującym zespołem z SP 13 w Żorach. Dzieci miały okazję również spotkać się ze św. Mikołajem, który częstował słodyczami ufundowanymi przez Firmy: Słod -Hurt i As Vending. Słodkości i soczki były wręczane również wszystkim reprezentacjom przedszkoli na zakończenie turnieju. Wspaniałymi pączkami uraczyła dzieci także Piekarnia Emilii Kristof, której również w imieniu dzieci dziękujemy.  W trakcie turnieju kibicujące dzieci otrzymywały okolicznościowe wiatraczki, a animatorki z „Tajemniczego kuferka” wręczały własnoręcznie skręcane balonikowe zwierzaczki, a także wykonywały piękne, brokatowe zdobienia na buziach.

Podczas rywalizacji wspólny wysiłek każdego z zawodników był ukierunkowany na osiągnięcie najlepszego wyniku, w każdej konkurencji. Suma zdobytych w ten sposób punktów decydowała o klasyfikacji końcowej przedszkoli, którą przedstawiamy poniżej:

  • I miejsce – Przedszkole Nr 19
  • II miejsce – Przedszkole Nr 17
  • III miejsce – Przedszkole Nr Interactive Kids
  • IV miejsce – Przedszkole nr 16
  • V miejsce – Przedszkole Nr 5
  • VI miejsce – Przedszkole Nr 22
  • VII miejsce – Przedszkole Nr 23
  • VIII miejsce – Przedszkole Nr 4
  • IX miejsce – Przedszkole Nr 13

Duży wkład w osiągnięcie tylu wspaniałych wyników niewątpliwie miało grono najmłodszych kibiców zgromadzonych na trybunach. Dla nich organizator przygotował kilka niespodzianek, w których uczestniczyło miłe grono maskotek. Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami oraz dyplomami, słodkimi upominkami i pluszowymi misiami.

MOSiR Żory docenia pomoc okazaną w organizację zawodów przez uczniów  z Zespołu Szkół nr 2 w Żorach, którzy pod kierunkiem Pani Katarzyny Szczurek i Pani Katarzyny Famulskiej pełnili rolę sędziów i dbali o jego prawidłowy przebieg i składa im za to serdeczne podziękowania.