na zdjęciu zawodnicy karate w hali sportowej przed turniejem

Weekendowe starty żorskich shogunów

W sobotę 8 października w Arenie Gliwice odbyły się V Mistrzostwa MMA zorganizowane przez MMA POLSKA z udziałem ponad 400 zawodników. W rywalizacji w formule mma wystartowało 4 zawodników reprezentujących nasz Klub Sztuk Walki Shogun Żory:

  • Mariusz Cycling – junior do 77,1 kg
  • Paweł Szymanek – senior do 65,8 kg
  • Marek Stanek – senior do 70,3 kg
  • Dawid Szulik – senior do 83,9 kg

Dla wszystkich był to pierwszy start w oktagonie. Najdalej z żorskich zawodników zaszedł Paweł Szymanek, który wywalczył 3 miejsce w swojej kategorii.

Z kolei w niedziele 9 października w Zielonce k/Warszawy odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Seniorów Open połączone z Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych z udziałem 212 zawodników reprezentujących 65 klubów Kyokushin. Żorski klub w konkurencji kata seniorów reprezentował Dominik Chabrzyk, który w debiucie wśród seniorów musiał niestety uznać wyższość starszych bardziej doświadczonych sensei.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek Klub Sztuk Walki Shogun Żory zaprasza na zajęcia do klubowego Dojo mieszczącego się w pawilonie usługowym przy ul. Żeromskiego 35 na os. 700 lecia Żor (100 m od UM Żory). Więcej info tutaj.