na mapie zaznaczono Trasę Biegu Ogniowego oraz Procesji Ogniowej, a także miejsca parkingowe dostępne dla uczestników Święta Ogniowego

W najbliższą środę, 11 maja na żorski rynek licznie przybędą mieszkańcy i goście z całego regionu, by wziąć udział w 320. Święcie Ogniowym. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tej niezwykłej tradycji, a jednocześnie przypominamy, że tego dnia trzeba liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu drogowym.

Główną atrakcją tegorocznego Święta Ogniowego będzie koncert zespołu LemON, który o godz. 21:00 rozpocznie się na żorskim rynku. Po koncercie o godz. 22:30 z ul. Męczenników Oświęcimskich, wystartuje IX Żorski Bieg Ogniowy.

Już od samego rana w środę, 11 maja wprowadzony zostanie zakaz parkowania oraz ograniczenia w ruchu samochodowym na części obszaru wokół Starówki. Bardzo prosimy o stosowanie się do oznakowania i niezostawianie samochodów na trasie procesji i biegu (została zaznaczona kolorem czerwonym na dołączonej mapie).

W związku z Procesją Ogniową, która rozpocznie się ok. godz. 20:15 wyłączone z ruchu zostaną czasowo ulice: Klimka, Bałdyka oraz Moniuszki.

Uwaga! Bardzo prosimy, by po zakończeniu koncertu niezwłocznie opuścić żorski rynek ulicami: Kościuszki (w stronę kina „Na Starówce”) i Szeptyckiego (w stronę Domu Kultury). Prosimy nie kierować się w stronę ul. Męczenników Oświęcimskich, skąd startują biegacze – nie dotyczy to kibiców, którzy chcą dopingować biegaczy.

W godzinach organizacji IX Żorskiego Biegu Ogniowego tj. od 22:30 do 23:30 utrudnienia w ruchu będą występowały na trasie biegu, tj. na ulicach: Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości, Wodzisławskiej, Boryńskiej, al. Jana Pawła II, Górne Przedmieście, Ogrodowej oraz Kościuszki. Wszystkich, którzy chcą kibicować biegaczom, prosimy o ustawianie się w różnych częściach trasy biegu, nie tylko przy Rynku.

Bardzo prosimy mieszkańców i gości o korzystanie z parkingów zlokalizowanych przy ulicach: Smutnej, al. Wojska Polskiego, Rybnickiej, Wodzisławskiej, Folwareckiej, Sądowej, Dąbrowskiego, Pszczyńskiej i Powstańców. Z tych parkingów możliwy będzie wyjazd podczas trwania biegu. Trasa Biegu Ogniowego została zaznaczona na czerwono na poniższej mapce. Parkingi oznaczone są literą P i samochodem.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Źródło: Urząd Miasta Żory