na kolorowym plakacie zdjęcie kolarzy, loga sponsorów i informacje na temat wyścigu

25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje z Żor w tegorocznym wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Oficjalna Ceremonia Otwarcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia, 29 czerwca o godz. 10:00. Zachęcamy do kibicowania!

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Kolarze ruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze – Zgoń. Meta 1 etapu zlokalizowana jest w Katowicach.

W związku z tym, w dniu 29.06.2022 od godz. 6.00 – 11.00 rezerwacja toru rolkowego oraz części terenu Parku Cegielnia. 

Utrudnienia w ruchu przewidywane są w godzinach 9:30 – 10:40.

Ceremonia rozpoczęcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej w Żorach o godz. 9:30. Później nastąpi prezentacja wszystkich ekip kolarskich i start honorowy. Kolarze ruszą o godz. 10:15 spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki.

Ze względu na organizację i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, poruszanie się ulicami znajdującymi się w obrębie trasy będzie niemożliwe od godz. 9:30. Aby uniknąć korków, kierowcy podróżujący autostradą A1 powinni korzystać z węzła Świerklany. Do Pszczyny najlepiej będzie dojechać przez Pawłowice, ponieważ na czas trwania przejazdu, nie będzie możliwości skrętu w ul. Pszczyńską z DK81. 

Prosimy wszystkich, którzy w tym dniu będą przemieszczać się w pobliżu wyznaczonych tras wyścigu o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. Zachęcamy mieszkańców do bezpiecznego kibicowania!

Źródło: UM Żor

na grafice mapa przebiegu wyścigu w mieście Żory