na plakacie informacje o dniu strażaka, w tle zdjęcie strażaka, na dole loga

Piknik rodzinny z okazji Dnia Strażaka już w najbliższą sobotę

W sobotę, 6 maja w Parku Cegielnia odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Strażaka. Tego dnia zaplanowano mnóstwo atrakcji dla każdego!

Od godz. 14:00 rozpocznie się zabawa w Parku Cegielnia. Ubierzcie się wygodnie, ponieważ czekać będzie na Was aż dziewięć bezpłatnych dmuchanych atrakcji! Tory przeszkód, zjeżdzalnie, koszykówka, wieża do skoków – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas Pikniku odbędą się również pokazy samochodów oraz sprzętu strażackiego. O godzinie 15:00 będzie można zobaczyć pokaz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z udziałem psów ratowniczych w wykonaniu SGPR Jastrzębie-Zdrój.

Nieco bardziej gorąco zrobi się o 16:30, odbędzie się wówczas pokaz gaszenia oleju. O 18:00 natomiast dzielni strażacy przygotowali pokaz ratownictwa technicznego. Najmłodszych z pewnością ucieszy kącik zabaw oraz malowanie twarzy i animacje. Swoje stanowisko profilaktyczne zaprezentują również policjanci z KMP w Żorach oraz KWP w Katowicach, którzy w ciekawy sposób wykorzystają do swoich działań żorskie miasteczko drogowe.

Piknik rodzinny potrwa do godz. 20:00. Nie może Was tam zabraknąć!

Piknik jest współfinansowany z budżetu Miasta Żory.