na zdjęciach zawodniczki na boisku do siatkówki plażowej przed siatką

MUKS Sari Żory jadą na Mistrzostwa Polski Młodziczek!

Zawodniczki MUSK Sari Żory wywalczyły awans do turnieju Finałowego i znalazły się wśród najlepszych 16 par w Polsce w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek!

W turnieju półfinałowym w Kołobrzegu udział wzięły łącznie 32 najlepsze pary z ośmiu województw, które zostały podzielone na dwie 16-tki rywalizujące systemem brazylijskim, który miał wyłonić cztery najlepsze pary.

Zawodniczki Julia Murach, Nicola Więcek, Mariia Ausheva oraz Alicja Skaba znalazły się w dwóch osobnych grupach.

Para Murach/Więcek wygrała swoją grupę, gdzie w finale zrewanżowały się parze Leśniewicz/Lewandowska, której uległa pierwszego dnia turnieju.

Natomiast para Ausheva/Skaba zajęła w swojej grupie 3 miejsce, które również zrewanżowały się w ostatnim meczu koleżankom z Dąbrowy Górniczej.

Ostatni etap przebiegł na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy dwoma grupami wyłaniając ostateczną klasyfikację i przede wszystkim rozstawienie par w turnieju finałowym.

1. Chmielewska Inez/Grosicka Jagna (Volley Wrocław)
  2. Murach Julia/Więcek Nicola (MUKS Sari Żory)
  3. Leśniewicz Hanna/Lewandowska Natalia (ASTW Nowa Iwiczna)
  4. Uilhoorn Izabela/Podleśna Weronika (MUKS Krótka Mysiadło)
  5. Piróg Michalina/Kajdanowicz Julia (UKS SG Kożuchów)
  6. Ausheva Mariia/Skaba Alicja (MUKS Sari Żory)
  7. Wacławik Oliwia/Sikora Milena (UKS Wieża Radków)
  8. Seweryn Oliwia/Wróbel Katarzyna (Stowarzyszenie Siatkarskie Volley Dąbrowa Górnicza)

Niesamowita historia, która będzie miała ciąg dalszy. Dwie pary z MUKS Sari Żory wezmą udział w turnieju finałowym reprezentując nasze miasto. Finał odbędzie się 13-14 lipca w Wielkiej Nieszawce, k. Torunia.