Lekcje petanque w Szkole Podstawowej nr 17
Zawodnicy Żorskiej Ligi Petanque nie tylko grają w bule w Parku Cegielnia, organizują i biorą udział w turniejach ale także promują petanque wśród młodzieży naszego miasta.
Nasz klubowicz Roland Piłka już od kilku lat prowadzi w ramach lekcji W-F zajęcia sportowe w SP nr 17 w Żorach, gdzie przybliża młodzieży zasady i technikę petanque, która potocznie nazywana jest grą w bule.
Nasz klub współpracuje z SP nr 17 już od paru lat. Zorganizowaliśmy w poprzednich latach wraz z Dyrekcją szkoły dwa turnieje dla uczniów, gdzie nasz klub ufundował medale dla najlepszych klas. W tym roku planujemy następny turniej dla uczniów SP17 w kwietniu.
W okresie letnim dla chętnych żorskich szkół organizujemy także lekcje petanque na naszym bulodromie w Parku Cegielnia.
Mamy nadzieję że lekcje prowadzone przez Rolanda i naszych klubowiczów zachęcą młodzież do tego sportu i już wkrótce także młodsze pokolenie będzie reprezentować nasze miasto i nasz klub na zawodach na bulodromach naszego kraju.