Na plakacie informacje dotyczące otwarcia kąpieliska Śmieszek, w tle zdjęcie kobiety w wodzie podczas letniej pogody
Na plakacie informacje dotyczące otwarcia kąpieliska Śmieszek, w tle zdjęcie kobiety w wodzie podczas letniej pogody

Przed nami już lato i słoneczne wakacje. Warto więc obrać kierunek na Śmieszek”. MOSIR ponownie pod takim hasłem zaprasza mieszkańców do skorzystania z oferty kąpieliska i wypożyczalni umiejscowionych przy stawie Śmieszek. Już 26 czerwca ruszamy i otwieramy dla was atrakcje tego miejsca.

Palące słońce i ostatni szkolny dzwonek zwiastują początek tegorocznych wakacji. To czas urlopu, aktywnego wypoczynku, oraz zażywania słonecznych i wodnych kąpieli. Na mieszańców pozostających w mieście idealnym miejscem do skorzystanie z wyżej wymienionych atrakcji ponownie,  tak jak w ubiegłym roku czeka przygotowany „Śmieszek”.  To wyjątkowe miejsce od lat przyciąga swoim urokliwym widokiem a od trzech lat jest jedynym otwartym latem i nadzorowanym kąpieliskiem w Żorach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji administrujący latem kąpieliskiem Śmieszka informuje iż w tym roku akwen wodny ponownie posiadać będzie status kąpieliska. Tym samym MOSiR dokonywać będzie bieżącej oceny jakości wody, wyznaczy strefy dla umiejących i nie umiejących pływać, wydzieli brodzik dla dzieci a także zatrudni odpowiednia ilość ratowników. Na kąpielisku będzie można bezpiecznie pływać i w zorganizowany sposób wypoczywać nad wodą. Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2.500 m 2 z ławkami i przebieralniami. Dla poprawy bezpieczeństwa korzystających funkcjonować będzie całodobowy monitoring obiektu oraz nocne oświetlenie terenu miejskimi latarniami. Przez okres wakacji czynny będzie punkt gastronomiczny serwujący lody, napoje, kawę i inne smakołyki. Poza atrakcjami kąpieliska funkcjonować będzie jak zwykle wypożyczalnia sprzętu wodnego. W ofercie tak jak w latach poprzednich znajdą się kajaki, rowerki wodne na których równocześnie popływa aż sześćdziesiąt osób oraz deski sup. Wytrawni żeglarze będą mogli wypożyczyć wielofunkcyjną łódź wiosłową, którą łatwo można przekształcić w żaglówkę lub windsurfing. Kąpielisko oraz wypożyczalnia będą czynne codziennie od 9.30 do 18.30  w okresie wakacji od 26 czerwca do 31 sierpnia (z wyłączeniem okresów w których warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji).

Miło nam poinformować, że w części rekreacyjnej Śmieszka kilkanaście dni temu oddano do użytku urządzenie wielofunkcyjne do kalisteniki na którym dzieci jak i dorośli będą mogli poćwiczyć wspinanie się po drabince, podciąganie na drążkach, przejście w zwisie na żmijce oraz ćwiczyć mięsnie brzucha oraz grzbietu na ławeczce.

Uwaga, za względu na stan epidemiologiczny administrator tak jak w ubiegłym roku przygotował do stasowania na terenie Śmieszka „Zalecenia dla osób korzystających z kąpieli i wypożyczalni sprzętu pływającego”. Warto zapoznać się z nimi aby w sposób bezpieczny skorzystać z oferty. W programie Akcji Lato przygotowano kilka imprez sportowo-rekreacyjnych w tym zabawy, konkursy, turnieje plażowe oraz regaty kajakowe.

Kierujcie się latem na Śmieszek, nie może was tam zabraknąć.