na plakacie na jasnym tle informacje o żorskim biegu ulicznym, z boku klisza z logami edycji, na środku ilustracja biegacza z logo miasta, z boku znaki
na grafice ilustracje koszulki z nadrukiem, medalu pamiątkowego, numeru startowego oraz gadżetów biegu ulicznego na jasnym tle i napis nagrody dla uczestników
na grafice na jasnym tle wizualizacja srebrnego medalu biegowego z logo imprezy oraz napis jubileuszowy pamiątkowy medal
na grafice na białym tle zdjęcie kobiety w białej koszulce z nadrukiem z motywem biegu ulicznego, z boku napis jubileuszowa pamiątkowa koszulka
na grafice zdjęcie Igi Baumgart-Witan na bieżni lekkoatletycznej w sportowym stroju, u dołu krótki opis gościa specjalnego
na grafice na białym tle loga sponsorów 15. Żorskiego Biegu Ulicznego, na dole napis sponsorzy wydarzenia
na grafice na białym tle loga patronów medialnych 15. Żorskiego Biegu Ulicznego, na dole napis patronat medialny
Dobiegł końca termin zapisów online do naszego 15. Żorskiego Biegu Ulicznego.

Już teraz wiemy że swój udział w obu biegach zgłosiło łącznie 1247 osób. Pozostało kilkadziesiąt wolnych miejsc w Biegu po Zdrowie na dystansie 2,5 km (81); w Biegu Głównym 10 km (22). Te miejsca będą jeszcze udostępnione (opłata 120,00 bieg główny; 20,00 bieg po zdrowie); w terminach funkcjonowania Biura Zawodów – decyduje kolejność zgłoszeń.

Weryfikacja zawodników, wydawanie opłaconych numerów startowych oraz pakietów odbędzie się tylko w godzinach pracy Biura Zawodów działającego na terenie Hali Sportowej przy ul. Folwareckiej 10:

  • 15.10.2022 (sobota) – godz. 12.00 – 15.00
  • 16.10.2022 (niedziela)
    – bieg po zdrowie – godz. 8.00 – 10.00
    – bieg główny – godz. 8.00 – 11.00

Po tych terminach odbiór pakietu startowego nie będzie możliwy!

Odbiór pakietów osobisty, weryfikacja uczestników na podstawie dowodu tożsamości (lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość). Wydawanie pakietów dla osób niepełnoletnich w obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Przypominamy o innych wymogach zawartych w regulaminie poniżej.

Organizator przewiduje możliwość przepisania pakietu startowego na innego uczestnika biegu (tylko w godzinach pracy biura zawodów) i tylko na druku wygenerowanym ze strony internetowej Organizatora: „Przekazanie Pakietu Startowego” (załącznik nr 2) jak również odebranie pakietu startowego w imieniu innej osoby jest możliwe na podstawie druku „Upoważnienie do odbioru pakietu” (załącznik nr 3).


Czas upływa a wraz z nim zegar umieszczony na oficjalnej stronie naszego jubileuszowego Żorskiego Biegu Ulicznego odmierza dni i godziny do rozpoczęcia imprezy.

16 października tłumy biegaczy ponownie przemkną ulicami naszego pięknego miasta. Odkryliśmy już przed uczestnikami nazwisko gościa specjalnego, którym będzie Iga Baumgart-Witan, projekt pamiątkowej koszulki oraz medalu a dzisiaj przypominamy że tylko do 6 października można dokonywać zgłoszeń oraz wpłat za pośrednictwem portalu DATASPORT. Zostało już tylko kilka ostatnich dni, nie czekajcie na ostatni moment. W dniu imprezy opłata za bieg będzie wyższa i możliwa tylko w przypadku wolnych pakietów startowych. Informujemy was również że na dziś w Biegu Głównym uprawnionych do startu jest 452 os. (do wykorzystania jeszcze 148 miejsc), natomiast w Biegu po Zdrowie uprawnione do startu 528 os. (wolnych miejsc 222). Organizator dopina szczegóły imprezy a dzisiaj prezentuje zestawienie nagród, które otrzymają uczestnicy poszczególnych biegów. Na wszystkich, którzy dotrą do mety czekają pamiątkowe medale.

Warto wcześniej zapoznać się z regulaminami biegów oraz zasadami rejestracji.


Mamy do was złą i zarazem dobrą wiadomość – Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek podczas Żorskiego Biegu Ulicznego

Tak czasami bywa, że trzeba zmienić nakreślone wcześniej plany. Niedawno informowaliśmy Was że gościem specjalnym naszego biegu będzie Natalia Kaczmarek. Niestety pilne sprawy osobiste Pani Natalii sprawiły, że w tym roku nie pojawi się Żorach. I to właśnie ta zła wiadomość. Ale tak jak na zawodach w sztafecie tak i teraz przekazała symboliczną pałeczkę do udziału w żorskim biegu swojej koleżance z drużyny. Finał jest taki że mamy dla was tą dobrą wiadomość, Iga Baumgart-Witan zawita do Żor 16 października. Iga jest utalentowaną polska lekkoatletką, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. Mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów. Srebrną i brązowa medalistką Mistrzostw Świata oraz Mistrzynią Europy w sztafecie 4 × 400 metrów. A niedawno, bo podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła ze swoimi koleżankami ze sztafety srebrny medal. Nasz gość tak jak zwykle będzie podczas biegu rozdawał autografy, udzielał wywiadów, pozował do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i oczywiście wręczał nagrody zwycięzcom biegu. Rezerwujcie już czas i zapisujcie się na Żorski bieg uliczny. Zapisy do 6 października.


Znamy nazwisko gościa specjalnego 15. Jubileuszowego Biegu Ulicznego w Żorach!
Już za miesiąc wielkie bieganie w Żorach. Trwają zapisy do udziału w XV Jubileuszowym Biegu Ulicznym orgaznizowanym przez MOSiR Żory. Setki zawodników i zawodniczek znowu pobiegnie ulicami naszego miasta. Zarówno w Biegu głównym na 10 km oraz w Biegu po zdrowie na 2,5 km limit dostępnych pakietów jest już wykorzystany w około 50 procentach. Choć zapisy potrwają jeszcze do 6 października to już od 17 września obowiązywać będzie wyższe wpisowe 70 zł, dlatego zachęcamy do nieodkładania decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Ale dziś organizatorzy odkrywają kolejną atrakcję biegu, nazwisko gościa specjalnego żorskiej imprezy biegowej. Miło nam poinformować że 16 października na naszym biegu pojawi się lekkoatletka Natalia Kaczmarek, specjalistka w biegu na 400m oraz sztafety 4 x 400m. Natalia jest wielokrotną medalistką najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. W swoim dorobku ma złoty i srebrny medal z IO w Tokio z 2020 roku (sztafeta mieszana 4x400m i sztafeta kobiet 4x400m). Ale zapewne wszyscy pamiętamy jej występ z ostatnich sierpniowych ME w Monachium 2022 gdzie indywidualnie w biegu na 400m wywalczyła srebrny medal. Nasz gość będzie podczas biegu rozdawał autografy, udzielał wywiadów, pozował do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i oczywiście wręczał nagrody zwycięzcom biegu. Rezerwujcie już czas i zapisujcie się na Żorski bieg uliczny.

Wielkimi krokami zbliża się 15. Żorski Bieg Uliczny. Z ogromną przyjemnością prezentujemy aktualny plakat wraz z prezentacją sponsorów oraz patronów tegorocznej edycji. Informujemy, że w Biegu Głównym (10 km) zapisanych jest  277 osób, więc pozostało wolnych 323 miejsc. Od 17 września obowiązywać będzie wyższe wpisowe 70 zł, dlatego zachęcamy do nieodkładania decyzji o starcie na ostatnią chwilę.

Podczas „Żorskiego Biegu Ulicznego” startom na dystansie 10 km towarzyszy także rekreacyjny Bieg po zdrowie (2,5 km). Frekwencja na dzień dzisiejszy wynosi 290 osób. Do wypełnienia limitu pozostało 460 miejsc. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń (do dnia 06.10.2022 kwota 10,00 zł/ osoby).

Wkrótce zaprezentujemy gościa specjalnego jubileuszowej edycji naszego biegu.


Jubileuszowy XV Żorski Bieg Uliczny

Żorski Bieg Uliczny, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, to szczególne wydarzenie na biegowej mapie Żor. 16 października odbędzie się jeszcze bardziej wyjątkowa, bo już piętnasta edycja tej imprezy, która w tym roku zbiega się również z całorocznymi obchodami 750 rocznicy Urodzin Miasta Żory! To niepowtarzalna okazja by „Świętować razem”  doświadczając niesamowitych, sportowych emocji. Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w “Biegu głównym na 10 km” posiadającym atest, natomiast osoby traktujące sport bardziej rekreacyjnie będą mogły uczestniczyć w „Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km”. Limit w każdym z biegów jest inny i wynosi: 600 osób w biegu na 10 km oraz 750 osób w biegu na 2,5 km (750 osób na 750 lat miasta)Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, zatem nie warto odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Dla wszystkich uczestników biegów czekają atrakcyjne pakiety startowe oraz możliwość uczestniczenia w konkursie z nagrodami. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 12 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn.  Z okazji jubileuszu we wszystkich kategoriach  organizator zwiększył w tym roku pulę nagród finansowych. Miłą niespodzianką z pewnością będzie również tegoroczny projekt medalu, który otrzyma każda osoba na mecie.