na grafice informacja o świątecznej sportowej bajkolandii, na dole zdjęcia świąteczne i loga, z boku motyw świąteczny

Oprócz wyjątkowych, świątecznych występów serwowanych w ramach Jarmarku Świątecznego przez organizatorów, MOSiR Żory pragnie w dniu 18 grudnia zaprosić wszystkich milusińskich do arcyciekawej „Świątecznej Sportowej Bajkolandii”, gdzie każde dziecko znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Elfy i duże maskotki w ”Korowodzie zabaw świątecznych” zapraszają do „Fabryki warsztatów bombkowych i produkcji własnoręcznych kubków świątecznych”. W „Bajkowym studiu wizażu” będzie można zaopatrzyć się w brokatowe ozdoby i przyozdobić buźki świątecznymi malunkami. W tym dniu Rynek zapełni się także  „Balonikowymi cudaczkami – zwierzaczkami”. Niecodzienną okazją będzie zabawa i animacje z żywymi maskotkami i elfami z JUPI. Niecodziennych wrażeń dostarczą także rodzinne, świąteczne zabawy biegowe. To i wiele innych, ciekawych atrakcji czeka w tym dniu na Rynku. Zaczynamy o godz. 15.30.

Tylko się nie spóźnij i zabierz ze sobą siostrę, braciszka, koleżankę i kolegę z podwórka!

Fajnie jak przyjdziesz w stroju nawiązującym do Twojej ulubionej postaci z bajki!

W tym dniu każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe fotki z elfami i maskotkami, a w nagrodę za udział w imprezie otrzyma słodki upominek i pamiątkową naklejkę z Mikołajem.

To jednak jeszcze nie koniec zabaw, gdyż organizatorzy w dalszej części programu zapraszają na kolejne, wspaniałe atrakcje!

Nie może Cię zabraknąć!

Plakat promujący Jarmark Świąteczny w Żorach w dniach 16-18 grudnia z programem opisanym w tekście.

Świąteczne ozdoby, pyszne jedzenie, zapach grzanego wina i liczne atrakcje artystyczne sprawią, że żorski Rynek na trzy dni zmieni się w prawdziwy Jarmark Świąteczny. Gwiazdą tegorocznego Jarmarku w naszym mieście będzie zespół Arka Noego! Sponsorem głównym imprezy jest firma Nifco Korea Poland Sp z o.o.

Jarmark rozpocznie się w piątek, 16 grudnia i potrwa do niedzieli, 18 grudnia. W tych dniach, w godzinach od 12:00 – 20:00 będzie można  zrobić zakupy w domkach handlowych ustawionych do Rynku. Znajdziecie tam m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię, czapki i chusty. Oczywiście nie zabraknie też różnych smakołyków oraz gorącej czekolady czy grzanego wina.

Na każdy z trzech jarmarkowych dni przygotowano również ciekawy program artystyczny. W piątek, 16 grudnia o godz. 17:30 zapraszamy na Rynek w szczególności najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami. Wtedy odbędzie się spektakl pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” w wykonaniu Teatru Katarynka. To musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Czy z pomocą przyjaciół – Pana Cukierka i Wielkiego Poety – przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia i czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj – o tym musicie przekonać się sami!

Po spektaklu wystąpi Isafira, czyli żorzanka, która z wielkiej pasji do ognia, muzyki i klimatów magicznych tworzy niezwykłe pokazy fireshow! Tym razem pokaz z użyciem światła i ognia nawiązywał będzie do motywów świątecznych.

Wieczorem publiczność do zabawy zaprosi natomiast kapela góralska HAJDUK. Muzycy zaprezentują repertuar świąteczny i tradycyjne góralskie melodie, grając głównie na instrumentach smyczkowych, co w znakomity sposób podkreśla specyficzny charakter muzyki góralskiej.

W sobotę, 17 grudnia po przerwie na żorski rynek wraca Wielka Wigilia dla Mieszkańców! Warto oderwać się na chwilę od świątecznych przygotowań i wybrać na spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami. Początek o godz. 16:00. Na wszystkich będzie czekał poczęstunek –  barszcz, krokiety z kapustą i grzybami oraz tradycyjna śląska moczka. Wszystko to oczywiście bezpłatnie dla każdego chętnego mieszkańca.  Czas umili koncert zespołu NIVEL. Ich muzyka to ciekawe interpretacje tradycyjnych pieśni różnych krajów, a także autorskie aranżacje przebojów muzyki popularnej i rozrywkowej. Podczas koncertu na żorskim rynku nie zabraknie też utworów wprowadzających świąteczny klimat.

Następnie na scenie zaprezentują się soliści oraz  zespoły wokalne z placówek Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. To doskonała okazja, by przekonać się jak wielu utalentowanych ludzi jest w naszym mieście! Koncert potrwa do godz. 19:30, a po nim ponownie niezwykłe fireshow zaprezentuje Isafira.

Na niedzielę, 18 grudnia przygotowaliśmy fantastyczne atrakcje dla całych rodzin. O godz. 15:30 na Rynku rozpocznie się Świąteczna Sportowa Bajkolandia, czyli zabawy, animacje i warsztaty z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żorach.

Główną atrakcją Jarmarku Świątecznego będzie koncert zespołu Arka Noego, który rozpocznie się o godz. 18:00.  Arka Noego to niezwykle popularny dziecięcy zespół muzyczny, wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Jego liderem jest Robert Friedrich, pseudonim Litza, znany z wielu zespołów rockowych, a obecnie występujący w formacji Luxtorpeda.

Jarmark zakończy natomiast wjazd na Rynek świątecznie udekorowanych samochodów, przygotowany przez żorskie stowarzyszenie Race for Victory. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Sponsorem głównym Jarmarku Świątecznego jest firma Nifco Korea Poland Sp z o.o.

Źródło: UM Żory