na zdjęciu drużyna siatkarska w hali sportowej

Czy już wiesz co się wydarzyło?

MUKS Sari Żory ma swój pierwszy w historii klubu medal Mistrzostw Śląska w kategoriach młodzieżowych w piłce siatkowej dziewcząt!! A to wszystko dzięki Młodziczkom Sari – dziewcząt, głównie uczennic klas sportowych w SP3 Żory i III LO w Żorach

W dniach 11-12 marca w Żywcu nasze Młodziczki starsze rozegrały turniej finałowy. W turnieju startowały z numerem 4, udało się wskoczyć oczko wyżej a tym samym na podium. Pierwszy mecz gramy z faworytem finału SMS ŻAPN Żywiec. Mecz bardzo nerwowy z obu stron, emocje udzielały się zawodniczkom. Jednak nie był to zły mecz, biorąc pod uwagę pierwsze meczem z siatkarkami z Żywca i przegrywane sety do 4 czy 9 pkt, to wynik ostatecznego starcia 0:2 w setach (do 20 i 19 pkt) pokazuje, jaki postęp udało się zrobić przez pół roku. W drugim meczu mierzymy się z drużyną JKS SMS Jastrzębie, była to druga z ekip w rozgrywkach młodziczek, z którymi nie udało się wygrać naszym młodziczkom żadnego z 4 meczy. Jednak wola walki, determinacja i konsekwencja sprawiły, że z ostatniego pojedynku wychodzimy zwycięsko i to ta wygrana zapewniła zespołowi medal. Niedzielny pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza miał zdecydować jakiego koloru będzie to medal. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje do samego końca. Pomimo, że nie udaje się wygrać decydującego seta z Dąbrowiankami, nasze siatkarki schodzą z boiska zwycięsko. Zrobiły  to, zdobyły pierwszy medal dla siebie, dla drużyny i dla Klubu. A to dopiero początek, bo już w 18 i 19 marca we Wrocławiu będą dalej walczyć w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w kategorii Młodziczek.

Oto one BRĄZOWE MEDALISTKI: Lena Barska, Kinga Bartosik, Hanna Bąk, Bohdana Boiko, Patrycja Drozd, Amelia Garbacz, Veronika Heller, Zuzanna Jasiulek, Oliwia Mach, Julia Murach, Natalia Rzeźniczak, Nicola Więcek, Natalia Włodarczyk, Darina Yezhowa.