na zdjęciu uczniowie z trenerem na boisku sportowym w zdjęciu grupowym

Awans uczniów SP9 na Mistrzostwa Polski

W dniu 8 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 Żory Rowień pod opieką p. Artura Skupińskiego, uczestniczyli w wojewódzkich zawodach Lekkoatletycznych „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Każdy z zawodników brał udział w dwuboju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w Częstochowie, gdzie reprezentanci dziewiątki znaleźli się wśród 450 zawodników, reprezentujących kluby lekkoatletyczne oraz klasy sportowe. W każdej konkurencji rywalizacja okazała się nie łatwa i wymagała wysokiej dyspozycji i poziomu przygotowania. Każdy z zawodników dziewiątki wziął udział:

Sojczyński Nikodem – Bieg na 60m i rzut piłeczką, Sojczyński Alan – Bieg na 60m i rzut piłeczką, Kusiak Kuba – Bieg na 60m i skok w dal, Stasiak Ksawery – Skok w dal i bieg na 300m, Kowalewski Franek – Skok w dal i bieg na 300m.

Wszyscy zawodnicy zasługują na brawa, spisali się bardzo dobrze, dając z siebie wszystko.
Miejsce na podium w poszczególnych konkurencjach wywalczyli:

  • I miejsce – Nikodem Sojczyński – rzut piłeczką 53,50m (mistrzostwo województwa i rekord zawodów)
  • III miejsce – Alan Sojczyński – rzut piłeczką 40m

W dwuboju lekkoatletycznym:

  • II miejsce i tytuł v-ce Mistrza Śląska – Nikodem Sojczyński

Iinformujemy, że uczniowie Nikodem Sojczyński i Alan Sojczyński, wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski w dwuboju, które odbędą się 30.09 – 01.10.2022 w Warszawie.

Awans na zawody w stolicy z każdego województwa uzyskało po 15 najlepszych zawodników oraz 15 najlepszych zawodniczek. Ponad pół tysiąca dziewcząt i chłopców będzie rywalizować na największej tego rodzaju imprezie w Polsce.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundację Lotto.