na plakacie informacja o dniu otwartym padla i zdjęcie sprzętu do gry w padla na boisku

W najbliższą niedzielę 2 lipca zapraszamy na spotkanie plenerowe Dzień Otwarty Padla w ramach bogatego programu Akcji Lato w mieście.

Czy wiesz jak grać w Padla? Czy znasz zasady tej wyjątkowej gry, która rozwija się w Europie w ekspresowym tempie? Czy chcesz poznać podstawowe techniki uderzeń rakietą podczas gry?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to skorzystaj z oferty Dnia otwartego Padla podczas którego będziemy promować tą dyscyplinę na naszym miejskim korcie.

W programie dodatkowo przewidziano atrakcje dla dorosłych oraz dzieci, konkurencje padlowe oraz mecz pokazowy wytrawnych zawodników.

Zapoznajcie się z treścią na plakacie.

Dodajmy że kort do padla usytuowany jest przy ul. Folwareckiej  tuż obok Hali Widowiskowo- sportowej. Administrowany jest przez MOSiR. Partnerem miejskiego kortu jest stowarzyszenie Padel Team w Żorach. Inwestycję zrealizowano w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Padel to gra rakietowa, która jest połączeniem squasha oraz tenisa ziemnego. W padla gra się zazwyczaj w debla a punktacja jest taka sama jak w tenisie. Rozgrywka odbywa się na korcie o wymiarach 10 x 20 m. Kort do padla jest otoczony szybami oraz metalowymi siatkami, które również biorą udział w grze. Podstawowy sprzęt do padla stanowi rakieta bez naciągu, która jest nieco mniejsza od rakiety tenisowej oraz posiada otwory, które przepuszczają powietrze w trakcie gry. Piłka do padla jest mniejsza od piłki tenisowej jednak ich waga jest równa. Główna różnica polega na zwiększonym ciśnieniu piłeczki w środku, co przekłada się na jej mocniejsze odbijanie się zarówno od podłoża, jak i od ścian. Padel wywodzi się z Meksyku i powstał w 1962 roku. W Europie najpopularniejszy jest w Hiszpanii.