na plakacie na czarnym tle informacje o turnieju karate i zdjęcie dwóch zawodników w białych strojach

9. Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP” z okazji 10-lecia Klubu Sztuk Walki Shogun Żory

W najbliższą sobotę 23 września zapraszamy do Żor na IX edycję Turnieju Karate Kyokushin SARI CUP. W Hali Widowiskowo-Sportowej Mosir przy ul. Folwareckiej na trzech matach przez cała sobotę będzie można śledzić zmagania 300 karateków reprezentujących 35 kluby z całej Polski. Organizatorem SARI CUP są Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz Klub Karate Kyokushin Shogun Żory kierowane przez sensei Dariusza Kudyka przy współpracy z MOSIR Żory.

Turniej rozpocznie się o godz. 10:00 od konkurencji kata (układy formalne). Ok. 12:30 rozpoczną się walki eliminacyjne w konkurencjach kumite: light kontakt dla najmłodszych zawodników, semi kontakt dla młodzieży i full kontakt dla seniorów. Uroczyste otwarcie Turnieju planowane jest o godz. 13:00. Walki półfinałowe i finałowe potrwają do wieczora, zakończenie planowane jest ok. 18:00. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwać będzie sztab sędziów pod przewodnictwem Sędziego Głównego shihan Janusza Piórkowskiego.

Karate kyokushin jest jednym z najtwardszych styli sztuk walki, walki w formule full kontakt (dla pełnoletnich) odbywają się bez ochraniaczy i rękawic na gołe pieści (kara-te). Z kyokushin wywodzi się wiele światowych legend sportów walki –  Nicholas Pettas, Glaube Feitosa, Fracisco Filho, Andy Hug, Semmy Schilt, Georges St-Pierre, czy też Marcin Prachnio z UFC, Paweł Biszczak z FEN i Mariusz Pudzianowski z KSW.

Honorowy patronat nad SARI CUP 2023 objęli Prezydent Żor Waldemar Socha i Przewodniczący RM Żory Piotr Kosztyła.

Wstęp na hale dla widzów jest bezpłatny. Zapraszamy do kibicowania.