Jesienią ubiegłego roku podczas jubileuszowego X Biegu Ulicznego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamknął 10 letnią historię organizowania jednej z największych imprez biegowych w regionie. Dynamika i rozwój biegu w okresie 10 lat była ogromna. Przypomnijmy że w pierwszej edycji wystartowało 375 zawodników a w dziesiątej 1778. Łącznie na trasach dziesięciu ostatnich biegów od 2008 roku pojawiło 10.948 uczestników.

Ale na tym nie koniec. Teraz żorski bieg wkracza w kolejną dekadę. Organizator MOSiR w Żorach prezentuje nowe logo tegorocznej edycji i informuje że w czerwcu otwarto zapisy do XI edycji biegu. Potrwają one wprawdzie do września, ale już teraz warto wpisać w swój kalendarz biegowy udział w żorskim biegu. ”. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. W kwocie 40 zł do dnia 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób w kwocie 120 zł.

Uczestników pewnie ucieszy fakt iż organizatorzy zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Niespodzianką pozostaje nazwisko gościa specjalnego ze świata sportu, który zawsze gości w Żorach na zaproszenie organizatorów. Przypomnijmy iż na żorskich biegach gościliśmy już tak wyśmienitych polskich sportowców jak Leszek Blanik, Paweł Czapiewski, Paweł Fajdek, Kamila Lićwinko, Artur Siódmiak, Adam Kszczot czy Szymon Ziółkowski. Atestowana trasa biegu na 10 km pozostaje w tym roku bez zmian. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej czyli Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy. MOSiR liczy na to że 14 października łącznie na obu trasach 10 km i 2,5 km po ulicach miasta pobiegnie około 1.800 biegaczy. Już niebawem organizatorzy będą informować na stornie biegu o kolejnych przygotowywanych atrakcjach m.in. wzorze okolicznościowej koszulki i medalu.

Nie ma na co czekać, warto już teraz wpisać w swój kalendarz biegowy termin 14 października i już zarezerwować miejsce. Tym bardziej, że w pierwszym tygodniu po uruchomieniu zapisów już ponad 100 osób zadeklarowało się pobiec w Żorach.