Mapa trasy XIII Żorskiego Biegu Ogniowego przedstawiająca przebieg biegu ulicami miasta wraz z oznaczeniem startu, mety i kluczowych punktów na trasie.
Grafika prezentująca patronów medialnych XIII Żorskiego Biegu Ogniowego, wraz z logotypami lokalnych mediów.
Wizualizacja medalu XIII Żorskiego Biegu Ogniowego z widokiem awersu i rewersu wraz z okolicznościową wstążką.

Już za miesiąc – trzynasta edycja Biegu Ogniowego w Żorach. Wielkimi krokami zbliżamy się do organizacji tego wyjątkowego, nocnego biegu.

Informujemy, że tylko do 22 kwietnia można zapisać się do udziału w naszym biegu. Statystyki ze strony Data Sport wskazują, że do osiągnięcia limitu 700 uczestników pozostało niecałe pięćdziesiąt pakietów, dlatego nie warto zwlekać z zapisami.

Dzisiaj odkrywamy kolejne „karty” związane z przygotowaniami do organizacji imprezy. Prezentujemy projekt okolicznościowego medalu XIII Żorskiego Biegu Ogniowego. Na jednej ze stron medalu pojawia się nasza miejska maskotka – biegnący „Żorek”, trzymający w ręku pochodnię. Element ten jednoznacznie kojarzy się z naszym miastem oraz z obchodami Święta Ogniowego.

Warto również wspomnieć o Bramie Górnej, przez którą na medalu przebiega Żorek – do tego motywu wrócimy już niebawem, przy okazji prezentacji okolicznościowej koszulki biegu.

Zamknęliśmy także listę sponsorów medialnych, którzy wspierają naszą imprezę. Dziękujemy za objęcie patronatu medialnego nad biegiem.

Grafika promująca treningi biegowe trasą XIII Żorskiego Biegu Ogniowego, zawierająca terminy spotkań oraz zdjęcie uczestników.

Zapraszamy na treningi biegowe trasą XIII Żorskiego Biegu Ogniowego. To doskonała okazja, aby przygotować się do startu, poprawić swoją kondycję oraz trenować w grupie i dobrej atmosferze.

Spotkania odbywają się we wtorki: 7, 14, 21 i 28 kwietnia oraz 5 maja o godzinie 19:00. Miejscem zbiórki jest teren obok Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Księdza Klimka w Żorach.

Treningi realizowane są we współpracy z HRmax Żory i skierowane są do osób na każdym poziomie zaawansowania.

Grafika promująca XIII Żorski Bieg Ogniowy na dystansie 5 km wraz z mapą trasy, informacjami o wydarzeniu oraz planszą prezentującą sponsorów.
Grafika promująca XIII Żorski Bieg Ogniowy na dystansie 5 km wraz z mapą trasy, informacjami o wydarzeniu oraz planszą prezentującą sponsorów.

Dzisiaj prezentujemy Wam kolejny post związany z Biegiem Ogniowym.

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy do udziału w imprezie! Na ten moment na stronie DataSport, która prowadzi zapisy, mamy już 566 pełnoprawnych uczestników, którzy zarejestrowali się i opłacili pakiet startowy. Pamiętajcie, że limit wynosi 700 osób – nie zwlekajcie z decyzją!

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy listę głównych sponsorów trzynastej edycji biegu, których prezentujemy na grafice i plakacie. A zostali nimi:

  • ORLEN Termika Silesia,
  • NKT,
  • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna,
  • Fel-Tank,
  • ProfilTec,
  • Extral Aluminium,
  • Euro Amiwal.

Dzisiaj po raz pierwszy prezentujemy Wam także plakat imprezy. Ciekawa grafika znajdująca się na nim pokazuje w sposób wybiórczy trasę biegu oraz miejsca, budynki i obiekty, które będziecie napotykać na trasie.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, nowym miejscem będzie Muzeum Miejskie, w którym zlokalizujemy sekretariat biegu oraz ceremonię wręczenia nagród. Na plakacie widnieją także nazwiska naszych stałych patronów honorowych, którzy ponownie zgodzili się pełnić tę rolę w tym roku.

Już niebawem zaprezentujemy, jak będzie wyglądać medal i koszulka okolicznościowa XIII edycji Biegu Ogniowego w Żorach.

Plakat w czarno-pomarańczowej, „ognistej” stylistyce z dużym napisem „Zapisy ruszyły!” oraz logo XIII Żorskiego Biegu Ogniowego, zawierający ilustrację charakterystycznej rzeźby-diabełka z widłami, graficzne płomienie i logotypy partnerów wydarzenia.

Ruszyły zapisy do XIII Żorskiego Biegu Ogniowego, który odbędzie się 11 maja 2026 roku w Żorach. To wyjątkowe wydarzenie sportowe organizowane w ramach Święta Ogniowego, łączące nocny bieg ulicami miasta z niepowtarzalną atmosferą i sportową rywalizacją.

Start biegu zaplanowano na godzinę 22:30. Trasa o długości około 5 kilometrów poprowadzi wyłączonymi z ruchu, oświetlonymi ulicami Żor. Start i meta znajdować się będą na ul. Ks. Klimka, przed kościołem św. Filipa i Jakuba. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu biegu ukończą 16 lat.

Limit uczestników wynosi 700 osób, dlatego organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu Datasport do 22 kwietnia 2026 roku lub do wyczerpania dostępnych miejsc. W ramach pakietu startowego każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę, medal, numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu oraz wodę na mecie biegu.