Twinpigs Country Festival 3

Trzecia edycja już 27-28 czerwca
27 czerwca w Miasteczku Westernowym Twinpigs w Żorach wystartuje 3. edycja Twinpigs Country Festival. Podobnie jak w poprzednich latach, na scenie wystąpią zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy.
Twinpigs Country Festival to prawdziwa gratka dla fanów tego gatunku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dwie poprzednie edycje festiwalu przyciągnęły do Miasteczka Westernowego tłumy fanów. Mamy nadzieję, że w tym roku, frekwencja będzie równie wysoka. Przed nami dwa dni wspaniałej zabawy.
W sobotę dla publiczności zagrają: Box Canyon, Manson Band, Drops, CASHflow, Alicja Boncol & Koalicja.
Natomiast w niedzielę na scenie pojawią się: Teren C, Zgredybillies, Tribute to Johnny Cash (CASHflow),  PowerGrass, Lonstar.
Przez dwa dni występował będzie zespół taneczny Dancing Riders, a imprezę Twinpigs Country Festiwal poprowadzi Grzegorz Sykała (z CASHflow). Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Miasteczka i wzięcia udziału w jednej z największych imprez z muzyką country w Polsce – Twinpigs Country Festival!

Ceny biletów na Twinpigs Country Festival
Twinpgs Country Festival to nie tylko święto muzyki country, ale także okazja do tego, by poczuć urok Dzikiego Zachodu. Odwiedzjący Miasteczko Westernowe Twinpigs podczas trwania festiwalu – 27-28 czerwca – będą mogli wybrać dogodną dla siebie formę korzystania z atrakcji. Ci, których interesuje wyłącznie muzyka, mogą nabyć bilet festiwalowy jednodniowy lub karnet dwudniowy. Dla tych, co zechcą skorzystać ze wszystkich atrakcji miasteczka oraz uczestniczyć w festiwalu, proponujemy bilety wstępu do Miasteczka (all inclusive).

Wejście na festiwal

 • Bilet jednodniowy 14,99 zł
 • Karnet dwudniowy 19,99 zł

Wejście All Inclusive (Festiwal*Atrakcje Miasteczka Westernowego Twinpigs)

 • Bilet jednodniowy normalny 44,99 zł

Twinpigs Country Festival vol. 3 – informacje o artystach

 • Box Canyon
  Box Canyon gości na polskich scenach stosunkowo niedługo, a już szturmem zdobywa serca miłośników country-rockowego brzmienia. Jak mówią o sobie sami muzycy zespołu, country mają w rodowodzie, blues w sercu, a rock’n’roll płynie w ich żyłach.
  Box Canyon tworzy czterech muzyków z trzech różnych krajów: Oliver Skett – gitarzysta z Anglii, dwóch Ślązaków – Michał Rostański i Artur Iwanecki oraz twórca całego zamieszania, Amerykanin z Nowego Jorku – Jeff Shiffman. Powstały w Katowicach zespół na scenie prezentuje dźwięki tzw. Americana, będącej mieszanką ulubionych jankeskich rytmów. W 2013 roku zespół nagrał piosenkę „Art of the Ride”, która stała się hymnem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Motorowych pod tym samym tytułem.
  Na Twinpigs Country Festival vol. 3 Box Canyon gościć będzie w sobotę, 27 czerwca.
 • Manson Band
  Manson Band powstał w 1988 roku, w województwie opolskim. Na scenie muzycznej obecni są już od 27 lat, w czasie których zdobyli wiele nagród i wyróżnień. Zespół uhonorowany został Złotą Tablicą i Gwiazdą nr 5, nadaną przez Wojtka Cejrowskiego za propagowanie muzyki country, otrzymał również statuetkę „Piknik Moto-Country” od Mariusza Kalagi, statuetkę od Performance M. Group za 25-lecie na scenie countrowej w Polsce oraz statuetkę w kategorii „Bez Barier” w plebiscycie czasopisma „Dyliżans”.
  Twórczość Manson Band to muzyka amerykańskiego południa, czyli southern-rock, rock, blues oraz country rock.
  W Miasteczku Westernowym Twinpigs zagrają pierwszego dnia festiwalu, 27 czerwca.
 • Drops
  Kapelę Drops założył w 1984 roku aktualny kapelmistrz i skrzypek Miroslav Urbaník wraz z banjolistą Štefanem Lukáčem alias „Lucky”. W tym czasie kapela grała muzykę bluegrassową, a repertuar stanowiły utwory znanych muzyków amerykańskich, takich jak np. Bill Monroe, Tony Trischka itd. Po jakimś czasie, wraz z przyjściem gitarzysty Jirky Špunara (były banjolista zespołu Unce), grupa Drops rozpoczęła swoją orientację na styl newgrass.
  W tym okresie, zamiast mandolinisty Ladislava Bilinského alias „Tores orlovský”, członkiem zespołu Drops stał się mandolinista Milan Dymanus (z kapeli Cent). Ten okres należał chyba do szczytu twórczości newgrassowej i bluegrassowej dla Dropsu, ponieważ zespołowi wielokrotnie zostało przyznane wyróżnienie np. w finale „Porty” w Pilznie, na „Mohelnickém dostavníku”, na festiwalu „Mandolin Party”, na „Banjo Jamboree” w Strakonicach itd. Zespół dwukrotnie pod rząd został zaproszony do Polski na największy festiwal Country Piknik Mrągowo. Koncertował również w Warszawie, Krakowie i w wielu innych polskich miejscowościach.
  Drops występował również w Holandii, Niemczech i wiele razy grał na Słowacji. Później nastąpiła zmiana obsady formacji – mandolinistę zastąpił Aleš Zegzulka.
  W 1998 roku zespół rozpadł się, a w 2000 roku ponownie rozpoczął działalność. Od tego momentu formacja Drops nastawiła się na styl country i występowała w następującym składzie: Miroslav Urbaník (skrzypce, mandolina), Jiří Špunar (6-strunowa i 12-strunowa gitara akustyczna), Jaroslav Baldík (gitara elektryczna), Patrik Polok (perkusja), Ivan Staněk (gitara basowa).
  W 2005 roku nastąpiła zmiana składu w rytmicznej części formacji. Gitarzystę basowego Ivana Staňka zastąpił Milan Šenkeřík, natomiast perkusistę Patrika Poloka – Pavel Berka.
  Drops gra zarówno dla słuchaczy, jak i do tańca, utwory amerykańskiego country, w oryginale lub z własną aranżacją.
  Na Twinpigs Country Festival zespół wystąpi 27 czerwca.
 • CASHflow
  CASHflow to ciekawa pozycja muzyczna nurtu rock ‚n’roll/country. W roku 2014 zagrali ponad 40 koncertów w Polsce i za granicą. W listopadzie 2013 zespół zajął III miejsce, reprezentując Polskę na prestiżowym International Country Music Award w Pullman City, a w lipcu 2014 otrzymał II nagrodę w konkursie Przepustka do Mrągowa.
  Charyzmatyczny wokal, wirtuozerskie solówki gitarowe oraz bezbłędna sekcja rytmiczna sprawią, że publiczność długo nie zapomni występu CASHflow.
  Repertuar zespołu składa się z największych przebojów muzyki country, rock ‚n’ rolla i rockabilly oraz utworów autorskich.
  CASHflow w Miasteczku Westernowym Twinpigs zagrają w oba dni festiwalu, drugiego dnia imprezy, prezentując „Tribute to Johnny Cash” – utwory legendarnego piosenkarza i twórcy muzyki country, Johnnego Casha.
 • Alicja Boncol & Koalicja
  Alicja Boncol to błyskotliwa gwiazda, będąca obiektem plotek i sensacji, a zarazem rzetelna artystka, szanowana przez muzycznych profesjonalistów. Piękna i huraganowo dynamiczna w swym scenicznym wcieleniu, arcy-kobieca, niebywale kontaktowa, ciepła, kumpelska i obdarzona szalonym poczuciem humoru. To tak, jakby w jednej osobie spotkały się Dolly Parton, Shania Twain i Tina Turner. Co nie oznacza, że Alicja Boncol kogokolwiek naśladuje! Owszem, jej szkołą były dokonania wielkich artystek amerykańskiej muzyki country, dzięki czemu stała się najlepszą w kraju stylistką tego gatunku. Ala jest wyłącznie sobą. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard wsławiony wcześniejszymi interpretacjami, zabarwia własną charyzmą, energią i sercem.
  Głos Alicji Boncol jest krystalicznie dźwięczny, silny, przestrzenny, o dużej rozpiętości i nieskazitelnie czystej intonacji i sprawdza się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki, poprzez zmysłowe ballady, aż po drapieżnego, rockowego „pazura”.
  Alicja Boncol na Twinpigs Country Festival wystąpi 27 czerwca.
 • Teren C
  Zespół Teren C gra zabarwioną bluesem i rockiem odmianę country, zawsze pozostając wiernym stylowi. Wszystkie utwory są o życiu, o codziennych sprawach, kłopotach i radościach. Tę muzykę da się zagrać wszędzie toteż i słucha się jej wszędzie jednakowo przyjemnie. Country to sposób na pokazywanie życia bez zbędnych udziwnień, to sposób na mówienie o prostych, choć nie zawsze łatwych sprawach, to wreszcie sposób na pokazanie największych porażek czy sukcesów zwyczajnie, jak w czasie rozmowy z przyjacielem.
  Zespół ma na swoim koncie występy w Mrągowie, na wielu festiwalach, kameralnych wieczorkach i plenerowych imprezach. Zespół występuje w składzie: Katarzyna Bednarek (śpiew), Sylwester Chojnacki (gitara, śpiew), Tomasz Połeć (banjo, harmonijka ustna, śpiew), Daniel Staniak (gitara basowa i dobry humor), Kuba Kamiński (gitara), Daniel Klemczak (perkusja).
  W Miasteczku Westernowym Twinpigs Teren C zagra w drugi dzień festiwalu, 28 czerwca.
 • PowerGrass
  Zespół PowerGrass tworzą wybitni muzycy: Janusz Tytman – znakomity mandolinista grający w kapeli Tomasza Szweda i z zespołami Muńka Staszczyka (T.Love, Szwagierkolaska), muzyk studyjny, trzykrotny laureat kategorii „Instrumentalista Roku” Plebiscytu Dyliżanse (2002, 2003, 2010); Arek Krupa – skrzypek, muzyk studyjny, występujący także z zespołem John Porter Band. Ponadto świetną sekcję (Piotr Ciemniewski – perkusja i Wojciech Gomoliński – bass) uzupełnia utalentowany i doświadczony gitarzysta – Maciej Sych (gitara akustyczna).
  Partie wokalne wykonują dwie artystki: Krystyna Mazur – jedna z najbardziej utalentowanych młodych piosenkarek nurtu Americana i Beata Orbik – wokalistka, absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy (liderka kapeli Beata Orbik Band), uczestniczka telewizyjnego show „The Voice of Poland”. Kobiece wokale swoim głosem uzupełniają także śpiewający instrumentaliści Janusz Tytman i Wojciech Gomoliński.
  Odbiorcy PowerGrass otrzymają nowoczesne brzmienie tradycji, przebojowy repertuar pełen różnorodnych nastrojów i klimatów muzycznych, ubrany w atrakcyjną formę estradowego show.
  Taka właśnie jest nowoczesna muzyka, meandrująca pomiędzy różnymi stylami składającymi się na Americana Music (folk, bluegrass, country, blues, rhytm and blues, swing, rock and roll). I taką nową jakość tworzy zespół PowerGrass, który w Miasteczku Westernowym Twinpigs zagra dla Was 28 czerwca.
 • Lonstar
  Lonstar to niekwestionowanie najważniejsza postać muzyki country w Polsce, inicjator i czołowa siła napędowa tej subkultury, jej autentyczna Żywa Legenda.
  Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów, które stały się ponadczasowymi hymnami, producent własnych projektów muzycznych, promotor koncertów i festiwali, gorący propagator idei i stylu życia country w publikacjach, w cyklicznych autorskich audycjach radiowych i w programach TV. Kultowy bohater całego pokolenia polskich wykonawców i fanów country, cieszący się uznaniem i szacunkiem środowiska artystycznego w Polsce i USA.
  Nazywają go „Człowiekiem Renesansowym”: z wykształcenia architekt (przez szereg lat czynny w tym zawodzie), grafik, malarz-akwarelista, projektant okładek płyt i plakatów, filmoznawca i mistrz ceremonii na festiwalach filmowych, tłumacz symultaniczny (języki angielski i włoski), tancerz współtworzący w Polsce modę na amerykańskie „line dances”.
  Sam siebie woli określać jako uniwersalnego człowieka kultury. Wypowiada się w wielu dziedzinach sztuki. Jego życiową misją jest obrona kultury, piękna i ludzkiej godności przed zalewem obłudy, głupoty i miernoty.
  Lonstar to spadkobierca i kontynuator tradycji westernowych „Samotnych Jeźdźców”, który wierzy w dobro i przeciwstawia się siłom zła. Na Twinpigs Country Festival vol. 3 wystąpi w niedzielę, 28 czerwca.
 • Zgredybillies
  Grają rock’n’rolla i rockabilly. Sami przedstawiają się następująco:
  Andrzej – zna się na tekstach, dlatego pisze parodie. Gdyby pisał na serio, byłaby z tego teologia. Fan J. Casha, Toma Petty i Nicka Cave’a. Ma zniewalający niski głos, którym nie nauczył się posługiwać. Za stary na rock’n’rolla.
  Damian – „Wieśniak” z Dankowic, i dobrze, bo trzeba mu ciszy, skoro cały tydzień uczy perkusistów. Na potrzeby Zgredów zrezygnował z drogich i szanowanych CUSTOM- SZPAN GARÓW. Wygrzebał paździerzowe POLMUZY z lat 50. i gra na nich, bo się na tym zna. Jak to brzmi – trzeba usłyszeć. Od zawsze wierny fryzurze rockabilly, ale te jego włoskie buty… na rock’n’rolla za lekki.
  Artur – potrafi pisać piękne melodie. Opłynął świat chałturząc – za dużo widział, za dużo słyszał. A tak w ogóle – za młody na granie rock’n’rolla.
  Remigiusz – zna się na solówkach Setzera i dlatego nie próbuje ich powtarzać. Ma jednak ambicje i ciężko haruje, aby bez wstydu stanąć obok mistrza. Producent Zgredobrzmienia, wymyślacz riffów – poganiacz do roboty. Szybki, radykalny – niestety zbyt pedantyczny w studio – nie pasuje do rock’n’rolla.
  Zespół Zgredybillies na Twinpigs Country Festivalu wystąpi 28 czerwca.
 • Zespół taneczny Dancing Riders
  Dancing Riders to grupa ludzi zafascynowanych historią i kulturą Dzikiego Zachodu, kochająca muzykę country i tańcząca tańce liniowe. Część członków zespołu wywodzi się z grupy tanecznej Scena Country, ma duże umiejętności i doświadczenie, ale zespół ma formułę otwartą i każdy może do niego dołączyć, by spróbować swoich sił w tańcu w stylu country. Wśród czołowych polskich grup tańca liniowego wyróżniają się najliczniejszym i najbardziej urozmaiconym pod względem wieku, aparycji i osobowości składem.
  Zespół tańczy line dances, square dances, westernowe polki, country, rock’n’roll, clogging (kowbojskie stepowanie), tańce tradycyjne (np. polka galopka) i własne układy choreograficzne.