I Żorski Bieg Biało-Czerwony – 11.11.2018

Tegoroczny, wyjątkowy wymiar święta – 100 lat od kiedy Polska znów stała się niepodległa, żorzanie uczcili w sposób szczególny. W niedzielę, 11 listopada na terenie miasta Żory odbyły się oficjalne uroczystości połączone z licznymi wydarzeniami sportowo-kulturalnymi upamiętniającymi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości..

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach również przyłączył się do wspólnych obchodów zapraszając mieszkańców do udziału w I Żorskim Biegu Biało-Czerwonym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochy.

Na wszystkich uczestników czekały koszulki białe i czerwone z logiem imprezy oraz pamiątkowe biało-czerwone chorągiewki. Trasa biegu na dystansie 2,5 km wiodła miedzy innymi uliczkami Starówki oraz w pętli wokół niej. Na kilka minut przed startem wspólną rozgrzewkę przeprowadziła Katarzyna Babiarz. Punktualnie o godz. 11.11 około 440 uczestników imprezy, tworząc „żywą biało czerwoną flagę” wystartowało w tym biało świątecznym i rekreacyjnym biegu.. Wśród biegaczy znalazły się często całe reprezentacje rodzin a także młodzież, osoby dorosłe oraz przedstawiciele władz miasta.  Wszyscy uczestnicy biegu uprawnieni byli także do udziału w konkursie z nagrodami który przeprowadzono po zakończeniu. Szczęśliwy los uśmiechnęło się do osób:

  • Dominika Szczepanik – nagroda główna – rower ufundowany przez MOSiR Żory
  • Gabriel Szczepański – hulajnoga ufundowana przez firmę Decathlon Żory
  • Łukasz Niebrzydowski, Aleksandra Basek, Żaneta Szymik – karty podarunkowe ufundowane przez organizatora.

W samo południe uczestnicy biegu oraz zgromadzona publiczność włączyli się w ogólnopolską akcję pn. „Niepodległa do hymnu!” Na płycie żorskiego rynku odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”.  Miłym akcentem tego dnia było również wręczenie specjalnego wyróżnienie dla dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach pana Arkadiusz Stanuli. W obecności przedstawicieli władz miasta a także wicekuratora śląskiej oświaty Dariusza Domańskiego, Arkadiusz Stanula otrzymał srebrną odznakę za zasługi dla sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Rekreacji. Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom biegu za okazaną pomoc (Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Iskra, ZHP, ŻCOP, Policja).