XXI Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków – 09.12.2014

W dniu 9 XII 2014r. hala sportowa przy ul. Folwareckiej w Żorach była wypełniona po brzegi przez najmłodszych sportowców z żorskich przedszkoli, biorących udział w „XXI Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków”. Startowało w nim 180 dzieci, w 15-sto osobowych grupach z 12 przedszkoli nr: 4, 5, 7, 9, 12, 13, 16, 17, 19, 22, 23 i 23 Filii, którym towarzyszyli rodzice i opiekunowie.
Spośród zaproszonych osób gościliśmy doradcę Prezydenta Miasta – Pana Bronisława Jacka Pruchnickiego oraz Panią Aurelię Leśko z Zespołu Kultury Sportu i Turystyki.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor MOSiR Żory Arkadiusz Stanula. Zawody zostały uświetnione występem Zespołu „Wesołe Nutki”, pod kierownictwem Pani Marii Kożuch. Pokaz wraz z występem solistki – Agaty Serafin cieszył się dużym powodzeniem. Przedszkolaków odwiedził także Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze, wywołując słodki uśmiech na ich twarzach. Mikołajowi towarzyszyły także maskotki Dumle i Lew wraz z zabawną Świnką z miasteczka Twinpigs w Żorach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały Panie Katarzyna Szczurek oraz Katarzyna Famulska wraz z uczniami z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Józefa Tischnera w Żorach.

Konkurencje były urozmaicone, dzieci z niesłabnącym entuzjazmem i radością brały w nich udział, pokazując prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. Startowały w ośmiu konkurencjach: biegnąc z czapką Mikołaja, tocząc „śniegową kulę”, pokonując tor przeszkód, przenosząc prezenty na czas, skacząc jak reniferki, pokonując po raz kolejny tor przeszkód, rzucając „śnieżkami” do celu i układając puzzle na czas. Atmosfera podczas zawodów była bardzo gorąca. Zawodników dopingowały koleżanki i koledzy pozostający na trybunach wraz z maskotkami i Mikołajem.

Po tak zaciętej walce, spośród startujących zostali wyłonieni najlepsi. O kolejności miejsca decydowała suma zdobytych punktów.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Przedszkole Nr 13
II miejsce – Przedszkole Nr 12
III miejsce – Przedszkole Nr 23
IV miejsce – Przedszkole Nr 7
V miejsce – Przedszkole Nr 4
VI miejsce – Przedszkole Nr 5
VII miejsce – Przedszkole Nr 17
VIII miejsce – Przedszkole Nr 19
IX miejsce – Przedszkole Nr 16
X miejsce – Przedszkole Nr 23 Filia
XI miejsce – Przedszkole Nr 9
XII miejsce – Przedszkole Nr 22

Za I – III miejsce drużyny otrzymały puchary i dyplomy, za pozostałe miejsca przedszkola otrzymały statuetki i dyplomy. Natomiast wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach wręczono pamiątkowe medale z wizerunkiem Mikołaja, pamiątkowe dyplomiki i słodkie upominki ufundowane przez organizatora imprezy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.
Imprezę sponsorowało również Makro w Rybniku, Infograf w Żorach, Słod-Hurt w Rybniku, Hurtownia „Papirus” w Żorach oraz Spółka Nowe Miasto w Żorach.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie serdecznie podziękować reprezentacjom przedszkoli, biorącym udział w zawodach oraz wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w to przedsięwzięcie.