Wycieczka na Soszów-Stożek – 05.07.2015

W niedzielę, 5 lipca br. odbyła się kolejna wycieczka z MOSiR-em w góry. Tym razem wędrowcy zdobywali szczyty Stożek, Soszów. Ta forma aktywnego wypoczynku cieszy się od kilku lat niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Żor, gdyż i tym razem 50-cio osobowy autokar był zapełniony.
Wycieczka, mimo upalnego dnia, należała do udanych. Przy takiej pogodzie można było podziwiać piękno Beskidów i naładować się pozytywnie, z dala od szumu i wielkomiejskiego hałasu. Turystom w całej okazałości ukazało się pasmo Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz góry po stronie sąsiadów, wynagradzając w ten sposób trudy wspinaczki. Ponadto zapach kwiatów, unoszący się z pobliskich łąk i soczyste jagody, kosztowane bezpośrednio z krzaków, dodały swoistego uroku wyprawie. Taką atmosferę można znaleźć tylko w górach, która sprzyja relaksowi. Podczas wędrówki turyści mieli sposobność do częstych odpoczynków. Po drodze znajdowały się stylowe schroniska górskie i karczmy, gdzie można było skosztować regionalnych specjałów. Najlepiej klimat tej wyprawy oddadzą zdjęcia zamieszczone przy opisie.
Kolejna wyprawa, tym razem, z kijkami do Nordic Walking, odjedzie się 2 sierpnia br., na Koronę Zapory i ogrodów w Kapiasach. Przedtem jednak zapraszamy w dniu 23 lipca br. sympatyków tej formy wypoczynku, na spacer po Żorach. Start – Park Cegielnia ul. Folwarecka, godz. 17.00 (przy siłowni pod chmurką).