Wakacyjny, a zarazem słoneczny okres skłania do wypoczynku nad wodą. Dlaczego zatem nie wybrać się na „Śmieszek”? To wyjątkowe miejsce od lat przyciąga swoim urokiem ludzi tęskniących za naturą. Jest to także jedyne miejsce w Żorach, gdzie latem można wykąpać się na otwartym akwenie pod opieką ratownika wodnego.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji administrujący latem terenem Śmieszka informuje, iż w bieżącym roku akwen posiadać będzie status kąpieliska. Tym samym MOSiR dokonywać będzie bieżącej oceny jakości wody, wyznaczy strefy dla umiejących i nie umiejących pływać, wydzieli brodzik dla dzieci, a także zatrudni odpowiednią liczbę ratowników. To wszystko sprawi, że w kąpielisku będzie można bezpiecznie pływać i wypoczywać nad wodą. Ponadto, za porządek i przestrzeganie regulaminu na terenie „Śmieszka” odpowiedzialni będą pracownicy ochrony. W tym roku dla plażowiczów przygotowano dodatkową piaszczystą plażę o powierzchni około 2500 m2, co w znaczący sposób uatrakcyjni kąpielisko.  Wokół plaży staną nowe ławki i ławostoły oraz nowe przebieralnie. Plażowicze będą mogli skorzystać z dwóch punktów gastronomicznych usytuowanych w najbliższym sąsiedztwie plaży.

Jak co roku funkcjonować będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego. Poza oferowanymi w latach ubiegłych kajakami, wypożyczalnia doposażona zostanie w nowe rowerki wodne (duże i małe) oraz deski do pływania SUP. Wytrawni żeglarze będą mogli wypożyczyć wielofunkcyjną łódź wiosłową, którą łatwo można przekształcić w żaglówkę lub windsurfing.

Kąpielisko oraz wypożyczalnia będą czynne codziennie od 9.30 do 18.30  w okresie wakacji, czyli od 23 czerwca do 31 sierpnia (z wyłączeniem okresów, w których warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji). W programie Akcji Lato przygotowano kilka imprez sportowo-rekreacyjnych, takich jak: zabawy, konkursy, turnieje plażowe oraz regaty kajakowe.

Kierunek Śmieszek” – tym hasłem MOSiR promuje wśród mieszkańców kąpielisko i wypożyczalnię. Zapraszamy, warto skorzystać.