Przed nami 315 obchody Świętą Ogniowego, a w raz nią kolejna okazja do wzięcia udziału w jednej z żorskich imprez biegowych. Mowa tutaj o jubileuszowym, piątym Żorskim Biegu Ogniowym, który odbędzie się już w najbliższy czwartek o godzinie 22:00.

Coroczna tradycja biegowa zapoczątkowana w roku 2013 przez lokalną grupę miłośników biegania HRmax Żory zgromadzi w tym roku na starcie ponad 700 zawodników startujących po złoto na dystansie 5 kilometrów. Nocna trasa biegowa, która otrzymała  w tym roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, będzie jak zwykle ozdobiona blaskiem płonących pochodni. W 11 kategoriach wiekowych rywalizować będzie  ogromne grono amatorów jak i zawodowców.

Jak co roku dla wszystkich uczestników organizatorzy MOSiR i HRmax przygotowali pełen zestaw gadżetów, takich jak koszulka czy medal pamiątkowy. Dodatkowo dla najlepszych będą czekały nagrody ufundowane przez naszych sponsorów, którzy wspierają te wydarzenie. Patronat honorowy nad biegiem objęli Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – Jacek Kleszczewski, Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha, oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory – Piotr Kosztyła. Tego dnia odbędzie się również zbiórka charytatywna na rzecz młodego Ignasia Ziemiańskiego, o którego wsparcie w walce z chorobą apelujemy do wszystkich obecnych jak i nieobecnych podczas tego święta.

Gorąco zachęcamy do kibicowania naszym rodzinom, znajomym i sąsiadom w zmaganiach na trasie tego wspaniałego i klimatycznego wydarzenia. Ta część Święta Ogniowego jest wspaniałą okazją do wspólnego przeżycia magii tradycji i poznania historii miasta, a wszystko to w klimacie zdrowej, sportowej rywalizacji.

Do zobaczenia na linii startu!

Ważna informacja dla mieszkańców: w dniu 11 maja od godziny 12:00 wyłączona z ruchu zostanie ulica ul. Księdza Klimka, natomiast w godzinach 20:00 do 23:00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na obszarze obejmującym trasę biegu. Za niedogodności przepraszamy.

Sprawdź trasę biegu poniżej: