Tydzień na żorskich siłowniach pod chmurką – 21-28.09.2014

Od kilku tygodni mieszkańcy Żor mogą korzystać już z 8 siłowni „pod chmurką” zlokalizowanych w centrum  miasta i w dzielnicach.  Łącznie znajduje się na nich 77 podwójnych stanowisk na których równocześnie mogły by ćwiczyć aż 154 osoby. O każdej porze dnia korzysta z nich wiele osób w różnym wieku, które rozwijają w ten sposób tężyznę fizyczną i dbają o swoją wydolność. Warto jednak sprawdzić czy stosowane ćwiczenia wykonywane są poprawnie, czy ich dobór jest właściwy i czy warto odwiedzać siłownie w oparciu o własny program treningu osobistego.

Dlatego też MOSiR Żory administrujący siłowniami zaprasza wszystkich korzystających z urządzeń na akcję „Tydzień na żorskich siłowniach pod chmurką” z Zofią Pychowską. Pani Zofia mieszkanka Żor jest emerytowana nauczycielką, która od siedmiu lat trenuje podnoszenie ciężarów. Jest dwukrotną mistrzynią Polski w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej i rekordzistką kraju w tej konkurencji – w swojej kategorii wiekowej.

Podczas tygodniowego dyżuru nasza instruktorka czekać będzie na miłośników zewnętrznych siłowni codziennie  na innym obiekcie według ustalonego harmonogramu. W ramach spotkań będzie można i skorzystać ze wskazówek na temat systematycznego procesu treningowego, sposobu wykonywania ćwiczeń na poszczególnych urządzeniach oraz ich właściwego doboru. A także wysłuchać porad mistrzyni dotyczących sensu systematycznego czynnego spędzania czasu na żorskich siłowniach z pożytkiem dla własnego zdrowia.