Sportowa Majówka 2015

1 maja 2015

“Święto Rowerów i Rolek – Dzień Na Sportowo z MOSiR-em”

 Niestety padający deszcz i dość niska temperatura  popsuła organizację Święta Rowerów i Rolek. Przygotowany na ten dzień program został w znacznym stopniu zredukowany. Organizatorowi udało się przeprowadzić tylko kilka z zaplanowanych konkurencji. Rodzinna zabawa pod nazwą “Mistrz kierownicy” przyciągnęła na start drużyny dwuosobowe. Rodzice musieli pokonać trasę samochodem na specjalnie przygotowanym przez Ośrodek Szkolenia Kierowców “ROYS” Adam Rojek, torze manewrowym. Dzieci natomiast na rowerze tor  z przeszkodami wiodący uliczkami miasteczka ruch drogowego. O zwycięstwie drużyny decydowała suma uzyskanych czasów za przejazd.

 • klasyfikacja rodzinna

miejsce

Imię Nazwisko
1 Bartosz i Paweł

Sikora

2

Aleksandra i Adam Wóltańscy
3 Nicola i Radosław

Wieczorek

 Jazda samochodem z umieszczonym na masce talerzem i piłeczką wzbudziła duże zainteresowanie dlatego przeprowadzono również klasyfikację indywidualną.

 • klasyfikacja kobiet

miejsce

Imię Nazwisko
1 Wirginia

Borucka

2

Ewelina Gwóźdź
3 Iwona

Sikora

 • klasyfikacja mężczyzn

miejsce

Imię Nazwisko
1 Kajetan

Borucki

2

Maciej Opalski
3 Krzysztof

Szklanny

 Najbardziej wytrwałą grupą uczestników byli posiadacze rowerów, którzy mimo mało sprzyjających warunków rywalizowali w wyścigach oraz kilku konkurencjach rowerowych.

Od 1 maja nową ofertą dla mieszkańców było otwarcie wypożyczalni sprzętu rolkowego (rolki, ochraniacze, kaski). Padający w tym dniu deszcz ograniczył liczebność uczestników, a zaplanowane warsztaty rolkowe dla dzieci zostały przeniesione do namiotu przy ul. Folwareckiej. W trakcie imprezy obecna była również żorska Policja oraz Stowarzyszenie Ratownicze “Iskra”. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach udzielania pierwszej pomocy oraz porozmawiać na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

2 maja 2015 “Sobota dla Aktywnych”

Pierwszą imprezą sportową rozpoczynającą program “Sobota dla Aktywnych” był Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego, który odbył się na kortach Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Żorach Roju. Do turniej rozpoczynającego sezon wiosennych rozgrywek przystąpiło 9 zawodników.

Wyniki:

 •  kategoria open

miejsce

Imię Nazwisko
1 Kazimierz

Kowalski

2

Andrzej Kowalewski
3 Kamil

Gryboś

 •  kategoria młodzież

miejsce

Imię Nazwisko
1 Aleksander

Klich

2

Daniel Marcisz
3 Karol

Skura

Natomiast sympatycy tenisa stołowego mięli tego dnia możliwość uczestniczenia zarówno w grach rekreacyjnych jak i turniejowych. W godzinach od 12 00 – 15 00 w hali sportowej MOSiR-u dla wszystkich chętnych było do dyspozycji jedenaście stołów tenisowych. Od godziny 15 00 rozpoczął  się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z udziałem 42 osób.

Wyniki:

 •  kategoria dorośli

miejsce

Imię Nazwisko
1 Jarosław

Badutra

2

Wiesław Bańczyk
3 Kazimierz

Rybok

 •  kategoria młodzież

miejsce

Imię Nazwisko
1 Anna

Kulas

2

Łukasz Gojny
3 Mateusz

Żerdziński

 Największa liczba osób tego dnia (68 os.) uczestniczyła w  energetycznych zajęciach ZUMBY.

Dynamiczność, zabawa i świetna muzyka przyciągnęła zarówno panie jak i panów, dzieci, młodzież oraz dorosłych. Doskonale przygotowany i perfekcyjnie wykonany przez instruktorów ze  Szkoły Tańca Tańczymy układ, zagwarantował doskonałą zabawę i wprawił uczestników w wyśmienity nastrój.

3 maja 2015

Ostatni dzień majowego weekendu z MOSiR-em upłynął na spotkaniu z Reprezentantką Polski w Biathlonie –  Weroniką Nowakowską – Ziemniak. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata 2015 (srebro w sprincie, brąz w biegu pościgowym), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich ( Vancouver 2010 – V miejsce, Sochi 2014 – VII miejsce) spotkała się z mieszkańcami naszego miasta uczestnicząc w dwóch imprezach sportowych.

W godzinach rannych reprezentantka Polski w Biathlonie brała udział w szkoleniu uczestników Spaceru Po Zdrowie Nordic Walking, dla których poprowadziła specjalnie przygotowaną rozgrzewkę. Marsz rozpoczął się z parkingu na osiedlu Sikorskiego a uczestnicy mieli do pokonania trasę około 5 km.  Doskonaląc technikę marszu Nordic Walking mogli również poznać nową odmianę marszu – BUNGYPUMP. Obecna wśród uczestników instruktor NW, Katarzyna Wolniewicz “Fabryka Nordica”, prezentowała ćwiczenia oraz nowe kije z wbudowaną 20 cm amortyzacją. Docelowym miejscem spaceru była strzelnica “Dębina”, gdzie na uczestników czekał poczęstunek oraz dodatkowa atrakcja w postaci  konkursu z nagrodami.

Szczęśliwcami okazali się: Sylwia Saternus, Zenon Frydecki,  Aleksandra Suchocka, Oliwia Rduch, Ryszard Kruk, Marek Gwóźdź, Ryszarda Szpotakowska, Sławomir Domagała.

W marszu uczestniczyło 37 osób.

O godz. 11 30 na Strzelnicy “Dębina” podczas Otwartych Zawodów Strzeleckich  odbyło się oficjalna część spotkania z zaproszonym gościem.

Spotkanie z nową gwiazda sportów zimowych było dla mieszkańców okazją do bliższego poznania biathlonu. Wspólnie spędzony czas upłynął  w miłej atmosferze rozmów, wspólnych zdjęć, prezentacji medali i rozdawania autografów. Obecność  podczas zawodów strzeleckich nie była przypadkowa. Mistrzyni zaprezentowała karabin biathlonisty, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych osób. Biathlonistka przyłączyła się również do wspólnej zabawy oddając pierwsze strzały w nowym sezonie do specjalnie przygotowanej na tę okazje tarczy. Wizyta niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszych mieszkańców, a to ze względu na fakt, iż Pani Weronika zaprezentowała się nie tylko jako profesjonalistka ale również jako osoba obdarzona niezwykłym urokiem osobistym.

Łączna liczba uczestników Otwartych Zawodów Strzeleckich z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wyniosła  139 osób.

Klasyfikacja:

 •  kategoria mężczyźni

miejsce

Imię Nazwisko punkty
1 Wojciech Kostur

35

2

Mateusz Zalewski 34
3 Marek Kempny

34

 •  kategoria kobiety

miejsce

Imię Nazwisko punkty
1 Martyna Weissmann

32

2

Samanta Szymura 28
3 Angelika Zaborowska

26

 •  kategoria młodzież 15-17 lat

miejsce

Imię Nazwisko punkty
1 Agnieszka Balcarek

31

2

Mikołaj Kostur 28
3 Zuzanna Kozik

26

 •  kategoria dzieci 12-14 lat

miejsce

Imię Nazwisko punkty
1 Julia Lubszczyk

12

2

Tomasz Kowolik 12
3 Filip Pichnar

11

W przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów o miejscu zadecydował strzał bliższy środka tarczy.

Organizatorzy zawodów strzeleckich: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach, Urząd Miasta Żory.