Na skateparku najważniejsze jest bezpieczeństwo! Zobacz spot promocyjny

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania ze skateparku, mogli przekonać się wczoraj (3 sierpnia) młodzi ludzie na całym Śląsku, podczas inauguracji akcji pn. „Bezpieczny Sk8park”. Kampania edukacyjno-informacyjna zainicjowana przez Urząd Miasta Żory we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach objęła swoim zasięgiem ponad 20 miasta w całym województwie.

Pilne zobowiązania zawodowe sprawiły, że w inaugurującej kampanię pn. „Bezpieczny Sk8park” imprezie w Żorach nie mógł wziąć udział mistrz sportów ekstremalnych Dawid Godziek. Zawodnika światowej czołówki MTB oraz BMX dirt został twarzą akcji współorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i Urząd Miasta Żory i wystąpił w filmie promującym bezpieczne korzystanie ze skateparków.

Impreza zaplanowana na terenie żorskiego skateparku z uwagi na padający deszcz została przeniesiona do namiotu lodowiska MOSiR Żory. Tam przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przypomnieli młodym adeptom sportów ekstremalnych o zasadach bezpieczeństwa i konieczności używania kasków oraz ochraniaczy. Następnie odbyły się warsztaty jazdy na hulajnogach z cyklu Extreme City oraz ciekawe konkursy z nagrodami, prowadzone przez Policjantów, których tematem było bezpieczeństwo.

Imprezę zakończył przejazd na rolkach ulicami miasta, czyli pierwszy w tym sezonie w Polsce Nightskating. W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Miasto Żory wzięło udział około setki miłośników rolek z naszego miasta i okolic.

– Każdego dnia widzimy, że żorski skatepark cieszy się ogromną popularnością. Niestety coraz częściej otrzymujemy także informacje, że dochodzi tam do niebezpiecznych zachowań. Chcemy dotrzeć do osób, które nie wiedzą jak prawidłowo korzystać ze skateparku i pokazać im te podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zależy nam na uświadomieniu rodziców małych dzieci, że skatepark to nie jest dla nich miejsce zabaw – podkreśla prowadząca imprezę Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji, Kultury i Sportu. – Miasto podejmuje działania, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników skateparku. Na jego terenie pojawiły się już banery i naklejki przypominające o zasadach bezpieczeństwa, a w połowie sierpnia skatepark zostanie ogrodzony barierkami. Wierzymy też w siłę edukacji, dlatego współorganizujemy kampanię Bezpieczny Sk8park – dodała Anna Ujma.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

/Źródło: UM Żory/