Letni Biathlon dla Każdego – 06.09.2015

Ostatnią imprezą sportową organizowaną w ramach Akcji Lato 2015  był „Letni Biathlon Dla Każdego”, który odbył się w dniu 6.09.2015r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przyłączył się do programu realizowanego przez Polski Związek Biathlonu wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki mającym na celu popularyzację tej dyscypliny sportowej.

Połączenie biegu ze strzelaniem z broni laserowej dało możliwość udziału wszystkim chętnym, nawet tym najmłodszym. Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja oraz kat. open, a klasyfikacja prowadzona była również z podziałem na kobiety, mężczyźni.

Na terenie Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej zostało przygotowanych pięć tras o długości 300m, 800m, 1000m, 2000m, 3000m. Każda grupa wiekowa miała do pokonania określony dystans połączony z odpowiednią ilością strzałów. Mimo fatalnych warunków pogodowych, porywistego wiatru i padającego deszczu, impreza zgromadziła 120 zawodników chcących spróbować swych sił w letnim biathlonie.

WALDON KRZYSZTOF

Na mecie, na wszystkich, którzy ukończyli rywalizację czekał słodki upominek oraz napój. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, nagrodami rzeczowymi. Upominki oraz dyplomy otrzymali również zawodnicy zajmujący miejsca IV-VI. Wśród uczestników zawodów zostały również wylosowane osoby, które wzięły udział w konkursie z nagrodami. Nagrody rzeczowe otrzymali: