Jubileuszowy V Rajd Wilczy przechodzi do historii

Już po raz piąty w drugi weekend marca odbył się Rajd Wilczy. Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej “Eventyr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przygotowali 5 różnych tras, na których łącznie pojawiło się ponad 300 zawodników z całej Polski. Impreza o charakterze Adventure Race to coraz popularniejsza forma aktywności sportowej. Rajd Wilczy wpisał się już na stałe w kalendarz obowiązkowych imprez przygodowych w kraju.

Przygotowanie bazy Rajdu, która mieściła się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Żorach trwało kilka godzin. Od godziny 21.00 zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy. Sprawdzenie sprzętu, odprawa techniczna i wszystko stało się jasne. Dopiero wtedy uczestnicy dowiedzieli się gdzie pokierowali trasę tegorocznych zmagań. Wspólne zdjęcie i równo o północy z 8/9 marca uczestnicy trasy Profi ruszyli w drogę. Najpierw krótki prolog biegowy. Uczestnicy w ekstremalnie szybkim tempie przebiegli 2km zaliczając pięć punktów kontrolnych, po czym wsiedli na rowery. Kierunek Jastrzębie Zdrój. Tam ponownie etap pieszy w formie Biegu na Orientację. Około godziny 2.30 pierwsza ekipa pojawiła się na zadaniu specjalnym na Wieży Widokowej na terenie Gminy Krzyżanowice w rejonie Meander. Piękne tereny, wspaniałe widoki, ale uczestnicy nie mieli dużo czasu na podziwianie obszaru Natura 2000. Po kolejnych kilku kilometrach przesiadka na kajaki. Klub Kajakowy Meander przygotował 13-sto kilometrowy spływ Odrą. Kolejne etapy piesze i rowerowe doprowadziły uczestników do Wodzisławia Śląskiego, gdzie na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza” mieścił się Odcinek Specjalny. Jeszcze jeden Bieg na Orientację i ostatnia prosta na metę.

W trakcie kiedy uczestnicy trasy Profi pokonywali kolejne kilometry, o godzinie 9.00 swoje zmagania rozpoczęli uczestnicy Open. Ponad 60 km etapów rowerowych i biegowych. W połowie trasy odbył się Odcinek Specjalny “Trzy Wzgórza”. Dla trasy Open przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim zapewnił szereg wyjątkowych i ciekawych zadań jak labirynt, tor kapslowy, bule, linearium i wiele innych.

O godzinie 11.00 ruszyła trasa biegowa (20km) i rowerowa (40km), a w samo południe rozpoczęła swoją przygodę Trasa Rodzinna.  Każdy musiał poradzić sobie z trudną sztuką nawigacji tylko na podstawie trzymanej w ręku mapy. Uczestnicy Trasy Rodzinnej na swojej drodze napotkali test wiedzy z Ruchu Drogowego oraz zadanie rowerowe, rozbrajali bombową walizkę (podziękowania dla Laserhouse Rybnik), w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach przygotowywali własnoręcznie bransoletki, w Kinie na Starówce oglądali film o Żorach, a przed Muzeum Ognia czekało na nich wodne zadanie specjalne ze strażakami OSP Osiny. Każdy młody uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom dla całej rodziny.

Pogoda w tym roku dopisała, choć od południa wiatr zaczął mocno dawać się we znaki. Najlepsze ekipy zdążyły jednak już dojechać wykręcając niesamowite czasy pokonania wszystkich odcinków i zaliczając wszystkie zadania. Zwycięzcy wskoczyli na zasłużone podium, gdzie z rąk organizatora oraz Dyrektora MOSiR Żory p. Arkadiusza Stanuli otrzymali wspaniałe nagrody przygotowane przez AdRunaLine z Poznania.

Rajd Wilczy to przygoda dla każdego bez względu na wiek i poziom aktywności sportowej. Każdy znajdzie coś dla siebie dlatego przyciąga on zawodników z całego regionu, ale również tych, którzy musieli pokonać kilkaset kilometrów, aby zgłosić się na starcie. Mini jubileusz uznajemy za udany. 5 Rajd Wilczy za nami. Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom, bo każdy z was wygrał biorąc udział w tej przygodzie.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom, bez których ta impreza nie byłaby tak wspaniała. Wyniki, relacje z Rajdu oraz liczne zdjęcia znajdziecie na stronie www.eventyrteam.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/RajdWilczy.

Do zobaczenia za rok.