Na pomoc choremu Pawełkowi Rutkowskiemu

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce środków na pomoc Pawełkowi Rutkowskiemu, która odbędzie się podczas trwania wydarzenia. Młodziutki żorzanin potrzebuje naszego wsparcia. Pawełek ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, nie mówi, nie chodzi, nawet nie stoi, jest karmiony, pieluchowany i pod opieką wielu poradni specjalistycznych. Chcemy polepszyć jego życie i zbieramy pieniądze na codzienną rehabilitację i sprzęt medyczny a także na zakup samochodu z rampą dla osób niepełnosprawnych.

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda się uzbierać choć część tej kwoty.

Historia Pawełka wraz z internetową skarbonką znajduje się na stronie fundacji: www.siepomaga.pl/pawelek

Mimo, iż na siepomaga zbiórka dobiega końca, to potrzeb jest jeszcze wiele, więc zbieramy dalej! W sierpniu wraz z mamą Pawełka założyliśmy KOMITET SPOŁECZNY, nr zbiórki publicznej to 2020/2024/KS, termin zakończenia to 31/12/2020 r. Zbiórka zarejestrowana w portalu zbiórek przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/wykaz-zbiorek

#paMIĘTAjpomagamy – ekipa Żory

Żorski Cross Triathlon już w sobotę

2. Żorski Cross Triatlon już za kilka dni. Nie ma żadnych przeciw wskazań aby impreza odbyła się zgodnie z regulaminem. Wszystko dopinamy na ostatni guzik. Efektowne medale, czepki i gadżety zamówione, badanie jakości wody w Śmieszku aktualne i bez zarzutów,  słoneczna pogoda na 12 września zamówiona. Przypomnijmy że kilka dni temu dołączyli do nas sponsorzy za co bardzo dziękujemy. Tym samych pula nagród zdecydowania się zwiększyła i zachęca niezdecydowanych do spróbowania swoich sił w żorskiej edycji 1/8 Ironmana. Organizatorzy MOSiR Żory, Klub Sportowy HRmax Żory oraz Urząd Miasta zapraszają, zapisy wciąż trwają. Dla tych, którzy zarejestrowali swój udział a widnieją w systemie jako osoby bez potwierdzonej płatności przypominamy iż pełnoprawnym uczestnikiem imprezy jest osoba, która dokona opłaty za udział w imprezie w terminie do 9 września.

Po ubiegłorocznej, wyjątkowo udanej, pierwszej edycji żorskiego triathlonu organizatorzy ponownie zapraszają 12 września do startu w II Żorskim Cross Triatlonie. Biegasz, jeździsz na rowerze i umiesz pływać to sprawdź czy jesteś w stanie pokonać dystans 1/8 Ironmana. Na chętnych czeka ok. 500 metrów pływania, licząca 22 km trasa rowerowa po duktach leśnych oraz bieg wśród drzew i stawów na dystansie 5 km. Doskonała lokalizacja nad kąpieliskiem Śmieszek, w otoczeniu malowniczych lasów oraz przy parku rozrywki Twinpigs z pewnością sprawi, że zawody będą wspaniałą przygodą dla wytrawnych zawodników i amatorów oraz widowiskiem pełnym wrażeń dla rodzinnie dopingujących kibiców. MOSiR Żory, Klub Sportowy HRmax Żory oraz Urząd Miasta zapraszają do udziału.

Miło nam poinformować, że dołączyli do nas kolejni sponsorzy! W związku z tym rozszerzamy regulamin 2. Żorskiego Cross Triathlonu o zestawienie nagród pieniężnych w kategoriach OPEN kobiet/mężczyzn oraz żorzanka/żorzanin.

Kategoria  OPEN Kobiet

 • I miejsce – nagroda pieniężna 700,00 PLN, puchar
 • II miejsce – nagroda pieniężna 500,00 PLN, puchar
 • III miejsce – nagroda pieniężna 300,00 PLN, puchar

Kategoria OPEN Mężczyzn

 • I miejsce – nagroda pieniężna 700,00 PLN, puchar
 • II miejsce – nagroda pieniężna 500,00 PLN, puchar
 • III miejsce – nagroda pieniężna 300,00 PLN, puchar

Kategoria żorzanka

 • I miejsce – nagroda pieniężna 150,00 PLN, okulary, gadżety,
 • II miejsce – nagroda pieniężna 100,00 PLN, gadżety, voucher
 • III miejsce – nagroda pieniężna 50,00 PLN, gadżety, voucher

Kategoria żorzanin

 • I miejsce – nagroda pieniężna 150,00 PLN, okulary, gadżety,
 • II miejsce – nagroda pieniężna 100,00 PLN, gadżety, voucher
 • III miejsce – nagroda pieniężna 50,00 PLN, gadżety, voucher