Konferencja Psychologii Sportu dla Trenerów i Nauczycieli Wychowania Fizycznego

W piątkowe popołudnie 13 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Żorach odbyła się Konferencja „Psychologia Sportu dla Trenerów i Nauczycieli Wychowania Fizycznego”. Była to pierwsza tego typu konferencja w Żorach, której celem było przede wszystkim dostarczenie żorskim nauczycielom oraz trenerom narzędzi do pracy z uczniami o różnym stopniu aktywności fizycznej, a także do budowania i wychowania młodego pełnego zaangażowania i szczęśliwego sportowca.

Konferencja miała charakter wykładów dla wszystkich oraz warsztatów dla uczestników podzielonych na grupy. Był to czas intensywnie i wartościowo spędzony, poprowadzony przez doświadczonych prelegentów, psychologów sportu: Grzegorza Więcława, Karolinę Chlebosz i Zuzannę Wałach – Biśta. Każdy z nich poruszył inną, ale bardzo ważną tematykę, między innymi: „Dlaczego dzieci rezygnują ze sportu”, „Jak współpracować w triadzie Trener – Zawodnik – Rodzic”, „Zastosowanie Żaglowania w Szkole” czy „Radzenie sobie ze stresem”. W zajęciach uczestniczyło 36 żorskich nauczycieli i trenerów, a każdy z uczestników otrzymał certyfikat i zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Wydarzenie mogło mieć miejsce dzięki wsparciu UM Żory, a przede wszystkim przy współorganizacji Wydziału Edukacji reprezentowanego przez p. Bożeną Dąbrowską i Aleksandrę Okoń-Pacler, dyrekcji ZSP nr 9 w Żorach oraz WOM Rybnik, za co serdecznie dziękuję.

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji był: mgr Artur Skupiński – Doradca Metodyczny Wychowania Fizycznego, Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Żorach .