Żory kochają modę! Za nami Żory Be Fashion 2016

To było niezwykle efektowne widowisko, z modą na najwyższym poziomie w roli głównej. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali MOSiR w Żorach odbyła się kolejna odsłona pokazu mody Żory Be Fashion. Gwiazdą imprezy był Jakub „Jacob” Bartnik, zwycięzca telewizyjnego programu „Project Runway”.

W tym roku w świat mody żorską publiczność wprowadził popularny prezenter Conrado Moreno. Na początek można było obejrzeć kolekcję, stanowiącą spełnienie marzeń najmłodszej projektantki na Śląsku – Ani Olczyk. To podopieczna fundacji Mam Marzenie, która zmagając się z ciężką chorobą marzyła o stworzeniu własnych ubrań i zaprezentowaniu ich na wybiegu. Dzięki pomocy studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach udało się uszyć zaprojektowaną przez Anię kolekcje pt. „Cztery pory roku z sowami”. Na wybiegu w Żorach kolekcję zaprezentowała sama młoda projektantka oraz jej koleżanki.

Uśmiechy u wszystkich uczestników Żory Be Fashion wywołała niespodzianka przygotowana przez Urząd Miasta Żory we współpracy z żorską firmą Merino. Niemowlaki na rękach rodziców oraz przyszłe mamy zaprezentowały body dziecięce dla „małych przyjaciół Żorka”.

Następnie na wybiegu mogliśmy podziwiać kolekcje dwóch odnoszących sukcesy polskich marek. Najpierw oglądaliśmy stroje o niepokornym i awangardowym charakterze, zaprojektowane przez markę UNINVITED. Co ciekawe w rolę modeli wcielili się m.in. fryzjerzy z salonu Zochorek  Hair & Beauty Center, partnerującego przy organizacji imprezy. Po nich, dzięki uprzejmości działającego w Żorach butiku, obejrzeliśmy kolekcję ubrań marki Lena Largo.

Tradycyjnie już swoje kolekcje zaprezentowali też najlepsi absolwenci katedry Wzornictwa z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. W tym roku żorzanie obejrzeli 13 kolekcji młodych adeptów mody, a wśród nich m.in. stroje inspirowane wizerunkiem kobiety wojowniczki, anatomią człowieka, literami alfabetu, nawiązujące do super women, a nawet pokaz bielizny inspirowanej starosłowiańskimi wierzeniami. Najlepsi z adeptów mody otrzymali staże w firmach Jakuba Bartnika oraz w domu mody Ylana Anoufy i w atelier Anety Larysy Knap.

Gwiazdą wieczoru był Jakub „Jacob” Bartnik – zwycięzca programu „Project Runway”, który zaprezentował w naszym mieście linię ubrań „JACOB”. Zaprojektowane przez niego ubrania charakteryzuje szyk, połączony z naturalnym luzem i przełamanie biurowej powagi luźniejszymi ubraniami. Żory Be Fashion dopełniło taneczno-laserowe widowisko w wykonaniu zespołu AzisLight.

Sponsorami strategicznymi wydarzenia były firmy Eveline Cosmetics, Deichmann oraz Hermes24. Wsparcia przy organizacji imprezy udzieliły także salony fryzjerskie i salony piękności. O stylizacje fryzur zadbali: salon Zochorek  Hair & Beauty Center, Studio Fryzjerskie „Shine”, a także Trendy Hair Fashion. Profesjonalny makijaż wykonały: Katarzyna Zochorek-Hanusiak, Agnieszka Woźnicka z MIKRO Studio Urody, Julita Kostrubiec, Agata Ciołek z Ecochic Organic Beauty Studio oraz Małgorzata Hatalska z Hatalska Design Architektura Wizerunku.

Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.