Zapraszamy na Śmieszek

Już od kilkunastu dni mieszkańcy Żor mogą korzystać z przystani kajakowej „Śmieszek” mieszczącej się w dzielnicy Kleszczów. Słoneczna pogoda oraz zielona sceneria żorskiego „Śmieszka” sprawia że coraz więcej osób korzysta z aktywnej formy spędzania czasu przy wykorzystaniu dostępnego sprzętu pływającego. Przystań obsługiwana jest przez MOSiR i czynna jest w okresie wakacji codziennie od 11.00 do 18.00.

Niewiele osób jednak wie że w tym sezonie na przystani można wypożyczyć nową łódź wielofunkcyjnąLaura”. Łódź zakupiono w celu poszerzenia jakości i ilości sprzętu pływającego i można ją wykorzystać w wersji wiosłowej ale także jako windsurfing czy żaglówkę. Wszystkich miłośników tego typu atrakcji zapraszamy do zapoznania się z możliwościami wykorzystania łodzi oraz do skorzystania z oferty przystani. Na Śmieszku można także wypożyczyć kajaki oraz rowerki wodne (zobacz cennik wypożyczalni).

Więcej na temat łodzi na Facebooku: https://www.facebook.com/lodzlaura/

Warto nadmienić że w tym roku na przystani pojawił się nowy “pływający” pomost modułowy. Stary zniszczony pomost częściowo usunięto i połączono z nowym, który wizualnie poprawia scenerię przystani. Przestrzegamy jednak i przypominamy że ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz wykonywania skoków z pomostu do wody. Służy on tylko korzystającym ze sprzętu pływającego do wsiadania i wysiadania z niego. Życzymy wszystkim korzystającym z atrakcji „Śmieszka” bezpiecznego „żeglowania” i udanego wypoczynku.