XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu – 04.11.2016

W dniu 04.11.2016 odbyły się „XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu” organizowane wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkolny Związek Sportowy i klub pływacki UKS SALMO Żory. Podczas imprezy w kilkunastu konkurencjach rywalizowali ze sobą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a reprezentacje szkół walczyły o „przepustkę” do udziału w zawodach rejonowych. Organizatorzy składają podziękowania ratownikom WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Więcej zdjęć w galerii na naszym profilu Facebook!

Wyniki:

Gimnazja

100m stylem grzbietowym dziewcząt

  • I miejsce – Alicja Lużyna – G 4 – 1:25,03
  • II miejsce – Karolina Gazda – G 2 – 2:00,47
  • III miejsce – Natalia Melnicka – G 6 – 3:56,65

100m stylem grzbietowym chłopców

  • I miejsce – Kacper Cielecki – G 4 – 1:07,87
  • II miejsce – Tymoteusz Brzoza – G 3 – 1:39,00
  • III miejsce  – Krzysztof Sługa – G 6 – 1:47,03

 100m stylem klasycznym dziewcząt

  • I miejsce – Monika Wagner – G 4 – 1:29,31
  • II miejsce – Iga Barska – G 6 – 1:46,19
  • III miejsce – Martyna Kaźmierczak – G 2 – 1:50,90

100m stylem klasycznym chłopców

  • I miejsce – Szymon Jaworski – G 4 – 1:27,00
  • II miejsce – Łukasz Dzida – G 1 – 1:44,60
  • III miejsce – Fabian Krauze – G 2 – 1:51,10

 100m stylem dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – Agnieszka Tomasiak – G 4 – 1,09,75
  • II miejsce – Wiktoria Suda – G 6 – 1:29,68

 100m stylem dowolnym chłopców

  • I miejsce – Natan Piotrowski – G 4 – 1:08,84
  • II miejsce – Jakub Szarek – G 6 – 1:25,91
  • III miejsce – Bartosz Klaja – G 1 – 1:35,12

 50m stylem motylkowym dziewcząt

  • I miejsce – Sylwia Pichnar – G 4 – 35,03
  • II miejsce – Julia Dworok – G 6 – 36,44
  • III miejsce – Julia Łopata – G 4 – 36,65

 50m stylem motylkowym chłopców

  • I miejsce – Olaf Pajączkowski – G 4 – 30,25
  • II miejsce – Maciej Famulski – G 1 – 41,25
  • III miejsce – Patryk Curyło – G 1 – 45,78

 50m stylem grzbietowym dziewcząt

  • I miejsce – Emilia Jurek – G 4 – 43,13
  • II miejsce – Wiktoria Odyjas – G 1 – 45,56
  • III miejsce – Nikol Lipiec – G 6 – 47,79

 50m stylem grzbietowym chłopców

  • I miejsce – Filip Pichnar – G 4 – 35,40
  • II miejsce – Mariusz Połyński – G 3 – 39,21
  • III miejsce – Karol Trojnar – G 2 – 49,53

 50m stylem klasycznym dziewcząt

  • I miejsce – Agata Trojnar – G 1 – 46,09
  • II miejsce – Kaja Szańska – G 2 – 48,44
  • III miejsce – Jagoda Grela – G 4 – 50,09

 50m stylem klasycznym chłopców

  • I miejsce – Paweł Gwóźdź – G 1 – 38,59
  • II miejsce – Piotr Zdziebło – G 4  – 39,32
  • III miejsce – Bartosz Kowalski – G 2 – 43,79

 50m stylem dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – Aleksandra Kaźmierczak G 1 – 40,25
  • II miejsce – Monika Weisman – G 6 – 42,63
  • III miejsce – Natalia Skalny – G 4 – 43,91

 50m stylem dowolnym chłopców

  • I miejsce – Maciek Masny – G 4 – 29,68
  • II miejsce – Piotr Mordak – G 1 – 31,93
  • III miejsce – Jan Ryguła – G 2 – 32,06

 Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – Gimnazjum nr 4 – 4:53,50
  • II miejsce – Gimnazjum nr 1 – 5:45,31
  • III miejsce – Gimnazjum nr 6 – 6:55,87

 Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym chłopców

  • I miejsce – Gimnazjum nr 4 – 4:11,03
  • II miejsce – Gimnazjum nr 1 – 4:56,69
  • III miejsce – Gimnazjum nr 3 – 5:14,53

 Klasyfikacja generalna dziewcząt z wynikiem sztafet:

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – 161 pkt.
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 6 – 140 pkt.
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 1 – 114 pkt.
  • IV miejsce – Gimnazjum Nr 2 – 110 pkt.
  • V miejsce – Gimnazjum Nr 3 – 12 pkt

 Klasyfikacja generalna dziewcząt (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – 161 pkt.
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 6 – 140 pkt.
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 1 – 114 pkt.
  • IV miejsce – Gimnazjum Nr 2 – 110 pkt.

 Klasyfikacja generalna chłopców z wynikiem sztafet:

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – 162 pkt.
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 1 – 145 pkt.
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 6 – 131 pkt.
  • IV miejsce – Gimnazjum Nr 3 – 94 pkt.
  • V miejsce – Gimnazjum Nr 2 – 51 pkt

 Klasyfikacja generalna chłopców (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – 162 pkt.
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 1 – 145 pkt.
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 6 – 131 pkt.
  • IV miejsce – Gimnazjum Nr 3 – 94 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół gimnazjalnych:

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – 323 pkt.
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 6 – 271 pkt.
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 1 – 259 pkt.
  • IV miejsce – Gimnazjum Nr 2 – 161 pkt.
  • V miejsce – Gimnazjum Nr 3 – 106 pkt

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

100m stylem grzbietowym dziewcząt

  • I miejsce – Liliana Pająk – I LO – 1:12,94
  • II miejsce – Karolina Jaworska – ZS Nr 2 – 1:43,34
  • III miejsce – Małgorzata Cieślik – III LO – 2:18,60

100m stylem grzbietowym chłopców

  • I miejsce – Krzysztof Adamczyk – ZSBI – 1:12,25
  • II miejsce – Mateusz Gwóźdź – I LO – 1:15,90
  • III miejsce – Crystian Bogacz – III LO – 1:21,22

 100m stylem klasycznym dziewcząt

  • I miejsce – Roksana Sałbut – I LO – 1:29,06
  • II miejsce – Klaudia Faba – III LO – 1:47,16

100m stylem klasycznym chłopców

  • I miejsce – Marek Guła – ZSBI – 1:23,00
  • II miejsce – Adam Jasiński     – III LO – 1:46,43
  • III miejsce – Bartłomiej Krzekotowski – I LO – 1:46,75

 100m stylem dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – Dorota Haspert – I LO – 1:10,37
  • II miejsce – Marta Goryl – ZS Nr 2 – 1:12,82
  • III miejsce – Agnieszka Balcarek – III LO – 1:38,25

 100m stylem dowolnym chłopców

  • I miejsce – Remigiusz Kolawa – ZSBI – 58:37
  • II miejsce – Sebastian Baciński – I LO – 1:00,31
  • III miejsce – Marcel Górczyński – ZS Nr 2 – 1:05,94

 50m stylem motylkowym dziewcząt

  • I miejsce – Anna Zaręba – I LO – 36,78
  • II miejsce – Alicja Haj – I LO – 37,22
  • III miejsce – Magdalena Nowak – ZS Nr 2 – 46,90

 50m stylem motylkowym chłopców

  • I miejsce – Patryk Figas – III LO – 31,59
  • II miejsce – Sebastian Szylder – ZSBI – 31,78
  • III miejsce – Damian Gałoch – ZSBI – 32,56

 50m stylem grzbietowym dziewcząt

  • I miejsce – Ewelina Anioł – ZS Nr 2 – 40,63
  • II miejsce – Karolina Ziaja     – I LO – 42,03
  • III miejsce – Oliwia Osojca    – III LO – 45,84

 50m stylem grzbietowym chłopców

  • I miejsce – Robert Baron – ZS Nr 2 – 37,75
  • II miejsce – Paweł Orszulik – I LO – 40,28
  • III miejsce – Jakub Kulej – ZSBI – 41,34

 50m stylem klasycznym dziewcząt

  • I miejsce – Klaudia Stefaniak – I LO – 43,85
  • II miejsce – Patrycja Matuszczyk – III LO – 44,60
  • III miejsce – Jagoda Par – ZS Nr 2 – 48,10

 50m stylem klasycznym chłopców

  • I miejsce – Krzysztof Michulec – ZSBI – 36,69
  • II miejsce – Marcin Wiśniarz – I LO – 42,44
  • III miejsce – Adam Frydecki – ZS Nr 2 – 46,16

 50m stylem dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – Natalia Tomasiuk – I LO – 35,37
  • II miejsce – Weronika Urbańska – ZS Nr 2    37,25
  • III miejsce – Natalia Bartoń – III LO – 41,28

 50m stylem dowolnym chłopców

  • I miejsce – Mateusz Lubszczyk – ZSBI – 27,94
  • II miejsce – Michał Kopeć – I LO – 32,78
  • III miejsce – Adam Kącki – III LO – 33,93

 Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym dziewcząt

  • I miejsce – I LO – 4:39,91
  • II miejsce – ZS Nr 2 – 5:31,06
  • III miejsce – III LO – 6:05,62

 Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym chłopców

  • I miejsce – ZSBI – 3:50,81
  • II miejsce – I LO – 4:17,44
  • III miejsce – III LO – 4:52,72

 Klasyfikacja generalna dziewcząt z wynikiem sztafet:

  • I miejsce – I LO – 166 pkt.
  • II miejsce – ZS Nr 2 – 133 pkt.
  • III miejsce – III LO – 126 pkt.

 Klasyfikacja generalna dziewcząt (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):

  • I miejsce – I LO – 166 pkt.
  • II miejsce – ZS Nr 2 – 133 pkt.
  • III miejsce – III LO – 126 pkt.

 Klasyfikacja generalna chłopców z wynikiem sztafet:

  • I miejsce – ZSBI – 162 pkt.
  • II miejsce – I LO – 142 pkt.
  • III miejsce – III LO – 127 pkt.
  • IV miejsce – ZS Nr 2 – 68 pkt.

Klasyfikacja generalna chłopców (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):

  • I miejsce – ZSBI – 162 pkt.
  • II miejsce – I LO – 142 pkt.
  • III miejsce – III LO – 127 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół gimnazjalnych:

  • I miejsce – I LO – 308 pkt.
  • II miejsce – III LO – 253 pkt.
  • III miejsce – ZS Nr 2 – 201 pkt.
  • IV miejsce – ZSBI – 162 pkt.