XVII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym – 29-30.12.2015

W hali widowiskowo-sportowej MOSiR Żory, w dniach 29-30.12.2015, odbyła się kolejna, XVII edycja Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przy współpracy z Panem Karolem Łużniakiem – byłym posłem na Sejm oraz pomysłodawcą turnieju. Rozgrywki tenisowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Co roku w ramach świątecznego odpoczynku miasto Żory gości dzieci i młodzież z całego województwa, które postanawiają ten czas spędzić aktywnie, na sportowo. Turniej został rozegrany w 12 kategoriach wiekowych, z udziałem zarówno amatorów jak i zawodników zrzeszonych. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy również prezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom umiejętności dostarczając tym samym wielu emocji licznie zgromadzonym kibicom, opiekunom, rodzicom.
Łącznie w imprezie wzięło udział 230 dzieci w wieku od ośmiu do piętnastu lat.

Podczas dwudniowych rozgrywek, w ceremonii otwarcia oraz zamknięcia turnieju, uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Anna Ujma – Doradca Prezydenta, Karol Łużniak – inicjator turnieju, Wojciech Waldowski – Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Arkadiusz Stanula – Dyrektor MOSiR Żory.

W tegorocznej edycji Honorowy Patronat nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa, Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Wojciech Waldowski, Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha, Prezydent Miasta Rybnika – Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego – Mieczysław Kieca, Burmistrz Miasta Pszczyna – Dariusz Skrobol, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwonka Leszczyny – Wiesław Janiszewski.

Ośmiu najlepszych graczy, w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe koszulki oraz dyplomy. Natomiast zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I-III nagrodzeni zostali pucharami, pamiątkowymi koszulkami oraz nagrodami rzeczowymi.

Turniej odbył się przy wsparciu sponsorów:

  • Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa,
  • Nowe Miasto Sp. z o.o.,
  • POLOK – Grupa Producentów Grzybów Sp. z o.o. Kryry,
  • Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe „AGATA”,
  • Auchan Żory,
  • Polski Związek Tenisa Stołowego.

Patronat Medialny:

  • Radio „90”,
  • TVP Katowice,
  • Tygodnik Regionalny Nowiny,
  • Dziennik Zachodni,
  • Telewizja Regionalna TVT,
  • TV HD Żory,
  • Portal zory24.pl,
  • Portal naszemiasto,
  • Portal żory.com.pl.

Dzień I – 29.12.2015

GR. A – dziewczęta rocznik 2007 i mł. – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 OLIWIA

GĄSIOR

2

WERONIKA INDEKA
3 MAJA

NIERADZIK

4

MAJA SŁUPIK
5 MAJA

RUGUŁA

6

KAMILA PRZEMYK
7 KINGA

GÓRNY

8

ALEKSANDRA

SPENDEL

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. B – chłopcy rocznik 2007 i mł. – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 MAKSYMILIAN

GWIZDOŃ

2

KAROL BROSZKIEWICZ
3 ROBERT

ŻYDEK

4

BARTOSZ HOFFMANN
5 BARTOSZ

MAGA

6

ADAM SŁAWACKI
7 BARTŁOMIEJ

KOCH

8

JEREMIASZ

PAŻDZIOR

Puchary za miejsca I-III ufundował Burmistrz Miasta Pszczyny Dariusz Skrobol.

GR. C – dziewczęta rocznik 2005-2006 – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 WERONIKA

GASZ

2

ZUZANNA TOMANEK
3 MAŁGORZATA

HEBDA

4

JULIA TKOCZ
5 LAURA

GRUCHAŁA

6

JUSTYNA WABNIC
7 JUSTYNA

CZYRNIA

8

MARTYNA

ŚWIERCZEK

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. D – chłopcy rocznik 2005-2006 – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 MICHAŁ

GAWLAS

2

BARTŁOMIEJ SKÓRKO
3 KACPER

TURECKI

4

MACIEJ DOMIN
5 MACIEJ

FILICZAK

6

HUBERT ZIĘTARA
7 MIKOŁAJ

ADAMCZYK

8

KACPER

RUSIN

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. E – dziewczęta rocznik 2003-2004 – kat. amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 ALEKSANDRA

BANAŚ

2

EMILIA BOROWIECKA
3 MARTYNA

KAJSZTURA

4

MILENA SZENDZIELORZ
5 JULIA

SZALKOWSKA

6

ANGELIKA KUDRYK
7 MARTYNA

HELLER

8

EMILIA

ROLNIK

Puchary za miejsca I-III ufundował Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

GR. F – chłopcy rocznik 2003-2004 – kat. amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 DAWID

RYDZYK

2

PATRYK CURYŁO
3 ŁUKASZ

GOJNY

4

MICHAŁ DANEK
5 OLWIER

POMYKOŁ

6

SZYMON KAŁA
7 ŁUKASZ

TOMASZEWSKI

8

WIKTOR

CHROST

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Dzień II – 30.12.2015

GR. G – dziewczęta rocznik 2003-2004 – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 NATALIA

GĄSIOR

2

LAURA KAŁUŻNY
3 ILONA

SZTWIERTNIA

4

WERONIKA TOMCZAK
5 NATALIA

GAJEWSKA

6

WERONIKA KACZANOWSKA
7 LAURA

SUROWIAK

8

KLAUDIA

MAZUR

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. H – chłopcy rocznik 2003-2004 – kat. open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 DAMIAN

KORCZAK

2

MIACHAŁ PIEKARCZYK
3 WOJCIECH

BOGACZ

4

JAKUB STECYSZYN
5 ATRUR

BIAŁOŃ

6

PIOTR OSTACHOWSKI
7 FILIP

RUŁKA

8

ŁUKASZ

SZATNY

Puchary za miejsca I-III ufundował Prezydent Miasta Żor Waldemar Socha.

GR. I – dziewczęta rocznik 2000-2002 – kat. amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 GABRIELA

SUCHANEK

2

NATALIA SOBALA
3 EMILIA

MOŃKA

4

KAROLINA WOJEWODZIC
5 NATALIA

MIESZKOWSKA

6

SANDRA MICHALSKA
7 DOMINIKA

ŚWIĘCICKA

8

MILENA

KOWALSKA

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. J – chłopcy rocznik 2000-2002 – kat. amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 PIOTR

WOLANIN

2

MIŁOSZ KOPERA
3 DOMINIK

SIGULSKI

4

JAKUB SKRZYPCZYK
5 BRAJAN

HAJSKI

6

KRZYSZTOF MISZCZYK
7 MATEUSZ

KWIJAS

8

JAKUB

POLCZYK

Puchary za miejsca I-III ufundował Burmistrz Miasta Czerwionka Leszczyny – Wiesław Janiszewski.

GR. K – dziewczęta rocznik 2000-2002 – kat. open (amatorzy i zrzeszenie)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 JULIA

TOMECKA

2

MAGDALENA GRABOŃ
3 ZUZANNA

KOZIOŁ

4

MICHALINA KASPRZYK
5 EWA

FILICZAK

6

WIKOTORIA SZYMURA
7 KLAUDIA

FRANASZCZUK

8

ZAZANNA

GRZESIŃSKA

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

GR. L – chłopcy rocznik 2000-2002 – kat. open (amatorzy i zrzeszenie)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 KRZYSZTOF

PAWŁOWSKI

2

JAKUB WOŹNIAK
3 SZYMON

RADŁO

4

ŁUKASZ KOCHAŃCZYK
5 RAFAŁ

BRZĄKALIK

6

MARCIN MASSALSKI
7 KAMIL

CZAPLA

8

ADAM

PIĄTEK

Puchary za miejsca I-III ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.