Rajd Wilczy – 11.03.2017

Aż pięć różnych, niezwykle wymagających tras do wyboru, które zawodnicy pokonają biegiem, na rowerze, rolkach oraz kajakami – w tym roku Rajd Wilczy odbędzie się w nowej, jeszcze bardziej ekstremalnej wersji! Zapisy do imprezy już trwają.

W tym roku odbędzie się już trzecia edycja Rajdu Wilczego, czyli wyjątkowej imprezy o charakterze wyczynowo-przygodowym, przeznaczonej dla tych, którzy chcą zmierzyć się z rywalami oraz własnymi słabościami. Organizatorem rajdu, który odbędzie się w sobotę 11 marca jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Eventyr”, we współpracy z Komendą Hufca ZHP w Żorach, Urzędem Miasta Żory oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żorach.

Uczestnicy Rajdu Wilczego będą mogli rywalizować na pięciu różnych trasach, dostosowanych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych sportowców. Trasy przygodowe przeznaczone są dla zespołów dwuosobowych, jednak w tym roku przygotowano też dwie trasy do rywalizacji indywidualnej – rowerową oraz biegową, więc każdy miłośnik aktywności fizycznej z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na czym będzie polegała rywalizacja w poszczególnych kategoriach?

– OPEN to 50-kilometrowa trasa dla dwuosobowych zespołów. Startujący będą musieli przebyć etap pieszy oraz rowerowy, a także wykonać zadania specjalne.

– PROFI to wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych zespołów dwuosobowych. Ponad 100 km trzeba będzie przebyć pieszo, rowerem, kajakiem oraz na rolkach. Dodatkowo na trasie na uczestników będą czekały zadania specjalne.

– Trasa Rodzinna JUNIOR to 5 kilometrów biegu na orientację w terenie miejskim, połączone z zadaniami specjalnymi, zlokalizowanymi w ciekawych miejscach Żor. W tych zawodach mogą startować zespołu rodzinne oraz dzieci i młodzież, w grupach maksymalnie pięcioosobowych.

– BIEG to rywalizacji biegowa, w której zawodnicy startują indywidualnie na dystansie 20 km. Zawodnik otrzymuje mapę z punktami kontrolnymi, które musi odwiedzić na trasie biegu.

– ROWER to wyzwanie dla rowerzystów, w którym zawodnicy startują indywidualnie. Każdy uczestnik otrzymuje mapę, na której zaznaczone są punkty kontrolne rozłożone, które trzeba odwiedzić.

Baza Rajdu znajdować się będzie w hali MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej. Aby wziąć udział w imprezie należy zapisać się korzystając z formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe informacje na temat samej imprezy oraz opłat startowych można znaleźć na stronie internetowej Rajdu Wilczego.

Rajd Wilczy organizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Żory.

Źródło: zory.pl